Co to jest oświetlenie awaryjne, jakie ma zadania i jak się je wykonuje.

W różnego rodzaju budynkach i obiektach niezwykle ważną rzeczą jest odpowiednie bezpieczeństwo. Między innymi duży nacisk kładzie się na ochronę przeciwpożarową, a także dobre oznakowanie dróg ewakuacyjnych.
Jednym z istotniejszych systemów w przypadku takiej ochrony jest oświetlenie awaryjne, po niemiecku nazywane sicherheitsbeleuchtung. Pomimo że najczęściej nie jest widoczne, to spełnia bardzo ważną rolę, jeżeli coś zaczyna się dziać. Podstawowym jego zadaniem będzie zapewnienie odpowiedniej widoczności we wnętrzu w przypadku, jak coś się stanie z podstawowym zasilaniem. A taka sytuacja może mieć miejsce przykładowo podczas pożaru, gdy przeważnie odcięcie prądu to jedna z podstawowych rzeczy jaką się robi. Ale takie awaryjne oświetlenie przydaje się również w przypadkach, gdy z jakiś innych powodów główne zasilanie (gwarancja zasilanie od Prototypownia) zostaje odcięte.


oferta
Napisał: Liebherr
Na podstawie: Liebherr


Przepisy szczegółowo określają, jaką specyfikację powinno posiadać takie zasilanie, i każdy notbeleuchtung hersteller, czyli jego producent powinien się ich trzymać. Zasilanie (odnośnik) awaryjne według tych przepisów można podzielić na trzy główne rodzaje, to znaczy oświetlenie wyjść ewakuacyjnych, strefy otwartej i strefy podwyższonego ryzyka. Instalacja taka zostać musi wykonana przez osoby mające niezbędne uprawnienia, a jej dopuszczenie do użytkowania uwarunkowane będzie przeprowadzeniem odpowiednich testów.
Poza tym co pewien okres czasu musi ona przejść kontrolne badania, podczas których jest dokładnie sprawdzana. Przy jej projektowaniu warto współpracować z osobą zajmującą się zabezpieczeniami przeciwpożarowymi, przez co wszystko będzie stanowiło jedną spójną całość.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:05:43
Tagi: element, rzeczy, wagi