Co to jest chiptuning?

Wyższa moc oraz mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe - wystarczy, że fundniesz napędowi chiptuning. Przeczytaj, kiedy takowa modyfikacja skończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem oraz uszkodzeniami.


Tuning może obejmować rozliczne podzespoły samochodu (na przykład silnik) jak też może wykonywany być z założeniem dokonania rozmaITych celów. Pewnym z nich jest podwyższenie mocy jak też momentu obrotowego silnika przy jednoczesnym obniżeniu poziomu palenia. Najodpowiedniej jest go przeprowadzić poprzez coraz popularniejszy w naszym kraju tak zwany chiptuning. Zrealizowany profesjonalnie przez obeznanego mechanika przynosi bardzo dobre następstwa i co istotne, podnosi również poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.


telewizory
Napisał: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zwalnik


Fabrykanci aut często pozostawiają w napędach duży zapas wielu parametrów po to, ażeby „uwalniać” je w nowszych modelach bądź dopasowywać do oprzyrządowania, wielkości, bądź też masy konkretnego modelu. Dokładnie ten sam silnik może mieć aż parę różnorodnych wartości siły oraz momentu obrotowego. Stosując chiptuning, zatem przeróbkę seryjnego oprogramowania komputera kierującego silnikiem mamy możliwość regulacji jak też wydobycia „ukrytych” parametrów w ogromnym zakresie dowolności. Źle przeprowadzony zabieg chiptuningu przez "domorosłych ekspertów" niemających stosownego zaplecza technicznego oraz rzecz jasna wiedzy najczęściej kończy się kłopotliwymi następstwami. Podobnych zmian "na oko", bez pomiarów na hamowni nie da się odpowiednio uskutecznić.
Często wgrywają oni program modyfikujący modyfikujący po trzy razy, albowiem żadna z tych operacji nie zapewniała oczekiwanego następstwa. Okazuje się w przyszłości, iż nie mogła przynieść dlatego że auto miało nie wykrytą, częstokroć bagatelną usterkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:05:44
Tagi: IT, ekspert, test, podzespoły, sukces