Co lepiej kupić – laptop a może komputer stacjonarny?

Każda z niniejszych możliwości ma swoje dobre i złe strony, a nadrzędnym kryterium wyboru musi być nade wszystko przeznaczenie tego typu sprzętów. Jaki sprzęt będzie przydatny w pracy, a który będzie właściwy do gier?


Laptop, a więc mobilny komputer


Szczególnym atutem laptopa jest naturalnie sposobność jego przenoszenia zależnie od potrzeb.


system
Napisał: blogarazzo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zajmuje on niewiele miejsca i na pewno zmieści się w specjalnej torbie, jaka dodatkowo ułatwia zadanie i jest niesłychanie poręczna. Oczywiście niektóre komputery tego rodzaju są ciężkie i np. nie można ich wygodnie trzymać na kolanach, lecz z pewnością zdecydowanie łatwiej jest je przenieść, niźli komputer stacjonarny. Doskonale sprawdzą się w wypadku osób, jakie potrzebują komputera do kluczowych zadań, a zatem np. do korzystania z Internetu czy też robienia dokumentów biurowych. Na laptopie obejrzymy film oraz choć nie jest to typowy komputer dla gracza, niektóre z gier powinny działać na nim dobrze. W każdej chwili można taki komputer spakować i przenieść, nie musimy podłączać plątaniny kabli, a znaczną większość laptopów spokojnie położymy na kolanach dla większego komfortu.

Próbujesz odnaleźć dodatkowe tego rodzaju materiały? Kliknij ten link - więcej zobaczysz w serwisie (http://www.drlaptop.pl/jak-poradzic-sobie-ze-spamem-na-firmowych-skrzynkach-pocztowych/), który proponuje pokrewne tematy.

Jeśli potrzebujemy prywatnego komputera, przy pomocy jakiego stworzymy arkusz w Excelu bądź dokument tekstowy, będzie to nadzwyczaj dobre rozwiązanie.


Komputer stacjonarny


Ciężki, niezbyt poręczny z mnóstwem kabli oraz oddzielnym monitorem komputer (polecam http://www.opolkom.pl/) – może się wydawać, iż nie jest tak poręczny jak laptop, ale odznacza się on wieloma ważnymi przymiotami. Nade wszystko możemy go rozbudowywać. Rynek urządzeń i części komputerowych stale się rozwija, toteż raz z upływem czasu i pojawianiem się coraz lepszych elementów, można dołożyć naszemu pecetowi pamięci lub wymienić kartę graficzną na lepszą. Będzie to zarówno komputer dla gracza, jak też doskonałe narzędzie pracy fotografa, grafika albo dźwiękowca, trzeba jedynie zdecydować się na odpowiednie elementy, które złożą się na nasze urządzenie.


W razie potrzeby możemy go rozbudowywać, co na pewno nie jest możliwe w przypadku laptopów. Chociaż ciężko będzie go przenieść, jest to urządzenie znacznie bardziej wszechstronne, wszystko jednakże zależy od naszych potrzeb oraz oczekiwań – jedni wolą przenośny laptop, zaś inni wybiorą stacjonarny komputer z nieco większymi możliwościami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:50:37
Tagi: film, monitor, IT