Ciepłe gniazdko - uciążliwe negocjacje ze sprzedawcą czy szybka transakcja zakończona sukcesem?

Zbliżający się czas urlopów sprzyja podejmowaniu znaczących wyborów życiowych. Czasem w trakcie urlopu czy w mamy więcej wolnych chwil na przemyślenia. Dla niektórych ludzi to czas, w którym rozważają podjęcie innej pracy, nowego członka rodziny, podjęcie następnych studiów albo cyklu szkoleń, inni – decydują się na zakup mieszkania. Czy są sprawdzone porady, jak negocjować z deweloperem ostateczną cenę? W jaki sposób się do tego przygotować?

mieszkanie do kupna
Napisał: Christian Jensen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poszukiwania własnego gniazdka nad polskim morzem dobrze jest rozpocząć od wpisania frazy „mieszkania od dewelopera Gdańsk” i od zapoznania się ze znalezionymi wynikami wyszukiwania.

Jeśli poszukujesz podobnych wiadomości na taki wątek, to śmiało zobacz to użyteczne źródło - ono również będzie dla Ciebie wartościowe.

Być może z miejsca któraś propozycja wyjątkowo nam się spodoba. Inna sprawa – warto pójść do biura nieruchomości. Jeżeli mamy kompendium wiedzy zaczerpniętej z sieci i z biura nieruchomości, mamy rozeznanie w cenach oraz rozpoznaliśmy rynek mieszkań i konkurencyjne oferty, możemy czuć się dobrze w kontakcie z agentem. Negocjacje z deweloperami do najprostszych nie należy, ale gdy będziemy naprawdę gruntownie przygotowani, powinno się udać, bo będziemy mieć określone informacje z rynku i będziemy czuć się dużo bardziej profesjonalnie w rozmowie. Decydując się na zakup mieszkania od sprzedawcy otrzymujemy długą listę korzyści. Ale gdy nasze gniazdko jest jeszcze w trakcie wykańczania, trzeba liczyć się z określonym ryzykiem. By zminimalizować ryzykowne sytuacje, kupiec i deweloper muszą podpisać umowę przedwstępną w kancelarii notarialnej, co podnosi bezpieczeństwo transakcji. Przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania, warto zweryfikować, czy sprzedawca jest właścicielem czy też użytkownikiem wieczystym gruntu. Najłatwiej sprawdzić to w internecie, w przeglądarce ksiąg wieczystych. Nie można tam wklepać „mieszkania od dewelopera Gdańsk”, lecz można tam znaleźć nasze potencjalne mieszkanie pod konkretną sygnaturą albo adresem.mieszkanie
Napisał: designmilk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podejmując decyzję o zakupie mieszkania na rynku pierwotnym w pięknej, nadbałtyckiej miejscowości, bardzo często dajemy się skusić atrakcyjnym rabatom, graficznym wizualizacjom i obietnicom deweloperów. Koniecznie trzeba przy tym zachować logiczne myślenie i skrupulatnie sprawdzić inwestycję, przed tym jak zdecydujemy się na podpisanie umowy przedwstępnej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:59:16
Tagi: deweloper, mieszkania od dewelopera