Zadbaj o własne cenne dane

Niemal każdy dziś posiada cenne dane na swym komputerze. Trzeba zatroszczyć się o to, aby ich nie utracić. Rzecz jest szczególnie ważna, gdy posiadamy swą firmę.


Aktualnie ciężko jest prowadzić konkretną działalność bez komputera i pomocnych programów.


Problem polega na tym, że często na komputerze przetrzymujemy wrażliwe dane, jakich strata może okazać się dla nas tragiczna. Należy więc tworzyć kopię zapasową danych, by ustrzec się przed tą stratą. Kopia danych jest przydatna, kiedy komputer ulegnie awarii. Popularne systemy operacyjne gwarantują szybkie i regularne tworzenie kopii zapasowych. Najpierw należy zdecydować, jakie dane (zobacz https://www.happytree.com.pl/oferta/niszczenie-dokumentow-nosnikow-danych/niszczenie-dyskow-hdd/) są dla nas ważne. Najlepiej jest zapisać owe dane (zobacz https://www.happytree.com.pl/rodo-niszczenie-dokumentow-zawierajacych-dane-osobowe/) na nośnik zewnętrzny, gdyż w razie jakiejś awarii będziemy mieć do nich nieograniczony dostęp. Najistotniejsze są oczywiście wszelkie utworzone przez nas zdjęcia oraz dokumenty.


JetFlash 700
Napisał: Sarota PR
Na podstawie: Sarota PR
Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Napisał: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.


Najkorzystniej jest rozważyć zrobienie paru kopii. Zapobiegnie to totalnej stracie danych. Kopia danych winna być przeprowadzana codziennie, jeżeli komputer służy nam do działań służbowych. W internecie można odnaleźć poradniki, które mówią o tym, w jaki sposób zrobić taką kopię. Możemy także znaleźć dyskusje na forach na ów temat. Jeśli posiadamy dużą firmę oraz mamy parę komputerów dobrze jest utworzyć kopie na serwerze. Warto także skorzystać z porad fachowców, którzy przeprowadzą nas przez cały proces.


Nieważne, czy mamy firmę, czy używamy komputera do spraw mniej ważnych, kopia zapasowa będzie niezbędna, jeśli nie chcemy utracić naszych istotnych danych. Dobrze jest więc zrobić ją już dziś.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:26:41
Tagi: dostęp, dysk, sieci