W sytuacji, gdy chcesz ogrzewać się w cieple kominka, powinieneś zakupić dobre drewno

Coraz więcej naszych rodaków docenia piękno oraz ciepło, jakie płynie z paleniska zamontowanego w salonie czy innym domowym pomieszczeniu. To znakomita forma dogrzewania pokoju w zimowe popołudnia, jak także cudowna możliwość wprowadzenia do wnętrza mieszkalnego przytulnego oraz miłego klimatu. Kominki występują w różnych wariantach: Polacy montują kominki elektryczne, na bio paliwo, jak też klasyczne paleniska. Jeżeli zdecydujemy się użytkować to ostatnie, powinniśmy przed zimą zgromadzić dobre gatunki drewna.


Wybierz optymalne drewno do swojego kominka

ogień z kominka
Napisał: kazy79
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/
W momencie, kiedy planuje się pożytkować kominek, już zawczasu warto zakupić odpowiedni zapas drewna. Szacuje się, że w czasie zimy zużywa się od 5 do 15 m3 drewna, naturalnie wiele zależy w tym miejscu od częstotliwości palenia w kominku, metrażu ogrzewanego pokoju, jak również gatunku stosowanego drewna. Jeżeli zależy nam na cieple i długotrwałym ogniu, powinniśmy zdecydować się na odmiany twarde, jak buk, grab oraz dąb. To najbardziej kaloryczne rodzaje drewna i oferują najlepsze ciepło - . Tymczasem brzoza czy lipa zapewniają jasne oraz miłe płomienie, szybko się rozpalają, jednakże tak samo szybko się spalają więc podobne drewno trzeba często dokładać do kominka. Nim zdecydujemy się na zakup konkretnego gatunku, powinniśmy wszystko obliczyć i przeanalizować.

Gdzie kupić drewno?

Drewno trzeba kupować w pewnych oraz sprawdzonych punktach, ponieważ tylko w ten sposób zyskamy pewność, że było ono wystarczająco długo sezonowane oraz nada się do palenia w kominku. Ze względu na koszt transportu warto szukać punktu zaopatrzenia zlokalizowanego blisko miejsca zamieszkania, dla przykładu jeśli mieszkańcy Warszawy oraz okolic chcą kupić drewno dodrewno (polecamy również meble do ogrodu)ka Piaseczno okaże się dobrym wyborem. Drewno http://tartak-urszulewo.pl/tarcica-konstrukcyjna/ do kominka można nabywać także w niewielkich paczkach w marketach budowlanych - Fhu Andre, mimo wszystko trzeba mieć świadomość, że okazuje się to drogim rozwiązaniem.


Jakich odmian lepiej unikać?

Niektórych odmian drewna najlepiej unikać, choć palą się one estetycznie oraz zapewniają ciepło. Do palenia w kominku odradza się odmiany drzew iglastych, ponieważ zawarte w nich substancje poważnie brudzą kominy i sprawiają, że należy częściej je czyścić. Nieczyszczone kominy kominowe stanowią zagrożenie dla lokatorów domu, bowiem potrafią prowadzić do zaczadzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:26:38
Tagi: drewno, kominki, ciepło