W jaki sposób wykonać w domowych warunkach skuteczne czyszczenie pralki?

Dowolna familia ma w domu swoją pralkę. W dzisiejszych dniach to standard taki sam jak posiadanie samochodu. Wszakże obydwie wymienione rzeczy, to zwykłe mechanizmy, o jakie należałoby co jakiś czas dbać.
Jeśli zatem samochody wymagają dorocznych przeglądów, dlaczego analogiczny przymus nie dotyczy pralki?


Twitter
Napisał: per egevad
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wszakże ona również jest wielokrotnie używana. Autem można poruszać się rzadziej w zimie, ale prać swoje ubrania rzadziej? Nie, tak się po prostu nie robi. A wszakże nie czyszczona pralka po jakimś czasie używania potrafi zacząć wydzielać brzydki aromat. Wtedy potrzebne jest czyszczenie pralki. Teoretycznie można by oddać ją do fachowca, jaki szybko i skutecznie zajmie się niniejszym kłopotem, wszakże nie mniej prawidłowo moglibyśmy zająć się tym sami. W jaki sposób zatem sporządzić czyszczenie pralki w swoim zakresie? Rozpocznijmy od wieku pralki. Jeśli jest stosunkowo nowa, to może ma zaprogramowany specjalny program czyszczenie pralki. Jeśli nie możesz go odnaleźć, nie przejmuj się, nie takowe rzeczy można zrobić samodzielnie.


czyszczenie pralki
Napisał: Kecko
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kup w markecie AGD lub odmiennym dwa litry octu spirytusowego oraz specjalistyczny odkamieniacz do pralki. Potem wlej ocet oraz wsyp odkamieniacz. Następnie ustaw pralkę na największą ciepłotę i z niezapełnionym bębnem, czyli bez żadnych ubrań, uruchom pralkę. Ew. miast wspomnianego preparatu do odkamieniania spirytusowego można użyć kwasku cytrynowego.
Takie czyszczenie pralki także powinno być niezawodne. Ważne, aby temperatura była nastawiona nawet na 90 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że czyszczenie pralki to również mycie filtra.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:23:28
Tagi: zapach, mechanizm, program