Kilka wartych uwagi pomysłów na twórcze użycie drona

Żyjemy w czasach w których obraz stanowi jedną z najważniejszych form przekazu inFormacji. Tzw. kultura obrazkowa znacznie bardziej trafia do emocji odbiorcy.


pracy
Napisał: Creative Technology
Na podstawie: Creative Technology
pokaz lotnictwa
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com


To właśnie między innymi z tego powodu obserwujemy znaczną popularność serwisów jak chociażby YouTube czy też Instagram.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu artykuł jest wartościowy, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej na tej witrynie (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-ekspresow-do-kawy/czesci-krups/dysze-do-ekspresow-do-kawy-krups,g1381107.html) analogicznych tekstów.

Za tym zjawiskiem podąża również świat nowoczesnych technologii, wdrażając coraz ciekawsze rozwiązania.


Jednym z nich są drony. To zdalnie kontrolowane, małe pojazdy powietrzne, jakie są sterowane za pomocą specjalnego pilota. Dzięki rozpowszechnieniu tego typu narzędzi niezwykle popularne jest obecnie filmowanie z lotu ptaka. Swego czasu żeby nakręcić takie kadry trzeba było poświęcić naprawdę sporo energii oraz pieniędzy żeby wypożyczyć samolot lub też helikopter. Obecnie, wystarczy kupić drona uzbrojonego w odpowiedniej jakości aparat czy też kamerę i jesteśmy w stanie sfilmować nawet najbardziej niedostępne dla nas miejsca. Możemy również udać się do fachowców, którzy fachowo nakręcą taki film. Z tego też powodu w przeróżnego typu produkcjach filmowych bądź też reklamach mamy do czynienia z dość częstym wykorzystaniem tej technologii. Kiedy na przykład nagrywamy jakiś filmiki z wakacji warto pokusić się wrzucenie kilku ujęć zarejestrowanych za pomocą drona, co bardzo urozmaici całość nagrania.


Drony można również wykorzystać do opcji jaką są zdjęcia z góry. Jest to również gorący trend, chociażby w fotografii ślubnej czy też okolicznościowej.


Takie niestandardowe zdjęcia będą z całą pewnością świetnym urozmaiceniem naszego rodzinnego albumu. Technologia ta będzie również bardzo pomocna w różnego rodzaju pracach specjalistycznych lub też związanych z planowaniem przestrzeni miejskiej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:02:09
Tagi: film, Forma, typ, nagrania