Jak zabezpieczyć smartfona?

Smartfony w przeciągu ostatniej dekady przeszły nieodwracalną metamorfozę. Jeszcze nie tak dawno służyły głównie do telefonowania a także pisania SMS-ów.


Współcześnie komórki stały się smartfonami i są tak naprawdę małymi komputerami mieszczącymi się w kieszeni spodni bądź torebki.


szkło na telefon
Napisał: Medas-Media
Na podstawie: Medas-Media


I tak, jak zwykłe komputery, zawierają ogrom danych, które trzeba ochraniać przed wyciekiem lub kradzieżą. Zdarza się, że nasz smartfon zostaje skradziony albo zgubiony. Razem z nim przepadają wszystkie dane. Mogą to być fotografie z wyprawy, filmy z koncertu, dokumenty, loginy oraz hasła do konta bankowego. Stąd ostrożność nakazuje, by regularnie wykonywać kopię zapasową danych znajdujących się na smartfonie. Możesz to uczynić za pośrednictwem aplikacji bądź (ciąg dalszy tego zagadnienia> sprawdź stronę) też za pomocą narzędzi oferowanych przez wytwórcę urządzenia. Backup możemy zapisać na dysku laptopa bądź na pamięci przenośnej, możesz także przechowywać go w tak zwanej chmurze.


Telebim reklamowy led
Napisał: FlexVision.pl
Na podstawie: FlexVision.pl


Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
Napisał: Samsung
Na podstawie: Samsung
Utrata komórki potrafi być bolesna. Nie chodzi tylko o utracone pieniążki, lecz też znajdujące się na narzędziu informacje. Jeżeli więc przez przypadek zgubicie swój smartfon, czy to w teatrze, czy na pikniku bądź w pubie, lub co gorsza, ktoś go wam ukradnie - nie wpadajcie w panikę. Dzięki specjalnym narzędziom do namierzania telefonu nie wszystko utracone. Za pomocą odpowiednich oprogramowań możecie namierzyć zgubiony telefon (sklep on-line NanoComp) poprzez geolokalizację.


Można również zdalnie zablokować smartfona oraz napisać na nim wiadomość dla znalazcy. Jak widzicie, jest wiele sposobów na odzyskanie zguby bądź utarcie nosa rabusiowi. Przed mechanicznymi uszkodzeniami nasz telefon ochronić może szkło na telefon.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:26:40
Tagi: laptop, film, telefony, kurs, informacje