Dzisiaj wszyscy latają częściej i chętniej aniżeli jakieś pół wieku wstecz - chcą poznawać innych ludzi i odmienne cywilizacje

Jeszcze 50 lat temu podróżowanie zazwyczaj było zarezerwowane dla ludzi, którzy jeździli wraz z biurem turystycznym i to ono wszystko dla klientów organizowało.


W obecnych czasach sytuacja całkowicie się zmieniła.
USB autorstwa projektanta Willa Rockwella
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Świat stał się bardziej otwarty, duża liczba krajów upraszcza otrzymanie jednorazowych wiz dla turystów, internet jest ogólnodostępny, a linie lotnicze zwykle oferują tanie bilety w różne piękne miejsca. To zachęca wiele osób do organizowania samodzielnych wyjazdów. Tym bardziej, że coraz znamienitsza grupa Polaków rewelacyjnie włada językiem angielskim i jest się w stanie dogadać w innym miejscu. By samodzielnie zaplanować urlop z pewnością trzeba zaopatrzyć się w przewodnik oraz samodzielnie zaplanować trasę tego, co mamy ochotę zwiedzać. Aby nie zaskoczyły nas jakieś niespodzianki, to zawsze trzeba mieć ze sobą urządzenie GPS. Da nam to poczucie bezpieczeństwa, że jeżeli nawalą nasza intuicja, mapa czy rady turystów, to zawsze jeszcze będziemy mogli na urządzeniu GPS (strona) zweryfikować, w którym kierunku musimy się udać, aby odnaleźć cel. GPS naprawdę nieraz potrafi uratować życie w różnych miejscach na naszej planecie. Tam gdzie straciliśmy orientację i nie jesteśmy pewni, czy błądzimy czy nie i tam, gdzie nie możemy spotkać lokalsów, by spytać o kierunek.
GPS i mapa to najważniejsze wyposażenie każdego włóczykija. Należy zawsze trzymać je w plecaku, ponieważ nigdy nie wiemy, w jakiej sytuacji pomogą nam uratować grafik, a czasami pewnie i życie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:54:41
Tagi: dom, lot, klientów