Czy opłaci się naprawiać sprzęt AGD?

Usterka sprzętu gospodarstwa domowego niezwykle szybko potrafi skomplikować codzienne wykonywanie zadań. Awaria zmywarki sprawia, iż sterta brudnych naczyń rośnie i rośnie.


W takiej sytuacji nieodzownością jest bądź szybka reperacja, bądź wymiana sprzętu na nowiuteńki.


Dysfunkcje sprzętu AGD zdarzają się nadzwyczaj często – zazwyczaj, kiedy czas gwarancji już dawno skończył obowiązywać. To natomiast zmusza do poniesienia dodatkowych wydatków, jakie nierzadko są wysokie. Stąd wiele ludzi zadaje sobie pytanie naprawiać czy może nie?
sprzęt - perspektywa
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Trudno będzie w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie, bowiem tak naprawdę wszelki przypadek jest inny. Mnóstwo zależy od tego, jakie będą nasze możliwości pieniężne jak też co jest powodem dysfunkcji. Niekiedy powiada się, że naprawa oprzyrządowania AGD nie jest opłacalna, albowiem wystarczy dołożyć kilkaset złotych, ażeby kupić nowiusieńką pralkę, schładzarkę czy też zmywarkę. Powinniśmy jednakże mieć świadomość, iż niekiedy wystarczy jedynie jedna reperacja, wymiana części AGD (więcej info), by zagwarantować bezawaryjne działanie sprzętu przez następnych parę lat. W takim przypadku nabycie nowego sprzętu AGD (jeśli ktoś nie planował takiego wydatku) może się okazać pomysłem dosyć chybionym. Za każdym razem należy zdać się na usługi zawodowca, w szczególności jeżeli sprzęt nie jest do granic możliwości zużyty. Zamawiając naprawę, zupełnie nie trzeba decydować się na korzystanie z usług eksperta.


Jeśli wycena okaże się nazbyt wysoka, zaś reperacja nieopłacalna – zazwyczaj specjalista sam to zasugeruje. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w takim wypadku ekspert pobierze symboliczną należność – za zdiagnozowanie kłopotu jak też dojazd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:23:36
Tagi: program, czas, zakup, ekspert, specjalista