Czas wybrać fotografa ślubnego

Dobór ślubnego fotografa oraz kamerzysty jest trudny. Rezultat ich pracy jest widoczny dopiero po uroczystości i wtedy widać, czy był trafny.


To nie orkiestra bądź DJ, jacy posiadają ułożony scenariusz jak też repertuar na każdą ewentualność.
zdjęcia
Napisał: unicron1bot
Na podstawie: http://www.flickr.com


To nie salon sukien ślubnych, który pokazuje tę sukienkę, jaką zadysponujecie. To wreszcie nie restauracja, która działa zawsze w tych samych okolicznościach, a kuchni i kelnerów nic nie zdumieje. Fotograf uzależniony jest od masy elementów, jakie mają wpływ na końcowy wygląd zdjęć. Najważniejsze z nich to aura, oświetlenie świątyni i sali weselnej oraz zachowanie się gości weselnych.


projekt
Napisał: Republic of Korea
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pamiętajmy o tym, że zdjęcia prezentowane nam w portfolio, są właśnie zdjęciami z portfolio – najlepszymi i nierzadko zrealizowanymi w najbardziej sprzyjających warunkach. Kierujmy uwagę na miejsce, w którym spotykamy się z fotografikiem. Kiedy poprosi nas do własnego biura, znak to, iż prawdopodobnie zajmuje się on zawodowo fotografią oraz nie traktuje jej, jako ponadprogramowego źródła przychodu. Wnioskować stąd możemy, iż poświęci on więcej czasu na obróbkę fotografii, niż na przykład piekarz tylko dorabiający na ślubach. Wielu fotografików spotyka się z klientami w restauracjach. Po postępowaniu, ubraniu oraz manierach fotografa nie odgadniemy, czy robi dobre zdjęcia. Sporadyczne są jednakże sytuacje, ażeby dobry fotograf ślubny nie znał podstawowych zasad kultury.
Jeśli w czasie spotkania zachowuje się grubiańsko, natomiast jego kostium budzi nasze obiekcje, musimy rozważyć czy nie będziemy musieli się za niego wstydzić w kościele oraz na weselnej sali.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:23:47
Tagi: zdjęcia, klient, Wybór