Chorwacja w pigułce – co trzeba zwiedzić?

Rozmyślacie nad tym gdzie jechać na pamiętne wczasy? Sugerujemy Chorwację – śliczne państwo na południu Europy, umiejscowione nad Adriatykiem.


To szczególne miejsce jest idyllą dla amatorów żeglowania, cyklistów, osób uwielbiających naturę a także historię, spragnionych wypoczynku leniwego oraz czynnego.
ist


Jednym słowem – dla każdego coś dobrego. Wprawdzie Chorwacja nie jest już tak tania, jak jeszcze parę lat temu, jednak ciągle warto tutaj przyjechać. Kraj ów ma wspaniałą (ponad 5800 km) linię brzegową, z czego aż 4000 km przypada na wysepki jak też klify. Samych wysp w Chorwacji jest 1185 a jedynie około 50 jest zamieszkałych. Największe z chorwackich wysepek to: Brac oraz Hvar. Ist jest to wyspa leżąca w Chorwackiej części Adriatyku.


Zaś zachodnio - południową cześć Chorwacji zajmują Góry Dynarskie, a wschodnio - północna cześć tego niesamowITego państwa to pagórkowata Nizina Panońska. O niepowtarzalności owego miejsca może świadczyć to, iż na terytorium Chorwacji utworzono 7 parków narodowych! Bez względu na to czy wyruszamy do Chorwacji na króciutki urlop i zamieszkiwać będziemy w jednym miejscu, czy też skusiła nas eskapada objazdowa, jest parę miejsc, jakie powinniśmy koniecznie odwiedzić. Jest to m.in. Zagrzeb, stolica Chorwacji z cudną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorem w środku metropolii. Entuzjaści zabawy na pewno docenia bogate nocne życie stolicy. Drugim miejscem wartym odwiedzenia będzie Dubrownik który jest swoistą wizytówką Chorwacji.
Miasto to znajduje się w spisie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamieniste uliczki są wręcz niesamowite, bruk jest tak bardzo wypolerowany (stopami przyjeżdżających tu wędrowców), że możesz się po nim ślizgać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:27:50
Tagi: IT, czas, części, miejsce, kurs