Jak możemy pomagać innym nie wydając dużych pieniędzy? Co można robić systematycznie i nie kosztuje nas to dużo wiele?

Chcąc wspomóc jakąś organizację warto wiedzieć, że jest możliwość zrobienia tego przy okazji składania deklaracji podatkowej. Warto wykorzystać tą coroczną okazję, tym bardziej, iż jest to darmowe.


Czasami zdaje nam się, że pomoc potrzebującym musi kosztować trochę.
Taka myśl powoduje, iż się zniechęcamy oraz rezygnujemy z jakiejkolwiek pomocy. A przecież są różne możliwości. Jedną z nich jest ta, kiedy wypełniamy coroczny pit 1 procent z naszego podatku można przekazać wtedy jakieś organizacji pożytku publicznego. Nie jest to kosztowne, gdyż te pieniądze, które oddajemy potrzebującym i tak zostałyby przekazane do skarbu państwa. Taka świadomość może nas w tym mocniej utwierdzić.


Pitax.pl - rozliczenie PIT online
Poza tym, jest to bardzo łatwe. Trzeba wypełnić dodatkowe informacje, jakie z łatwością odnajdziemy choćby w internecie. Jeżeli chcielibyśmy oddać 1 procent numer krs należy podać na naszej deklaracji - zobacz na stronie Po tym numerze da się w dokładny sposób zidentyfikować konkretną fundację. Trzeba wiedzieć, że wykaz tego rodzaju organizacji znajdziemy także na stronach Ministerstwa Pracy. Jeśli nie mamy w związku z tym swojej konkretnej organizacji, to można z takiego spisu korzystać. A zakres działań tych organizacji jest bardzo różny. Niektórzy organizują pomoc dla chorych, inni starają się zebrać środki na ochronę przyrody. Są również różne schroniska, przytułki czy inne miejsca, jakie potrzebują naszego wsparcia finansowego.
Gdziekolwiek zatem pójdą przekazane przez nas środki, na pewno będą dobrze wydane. Gdy chodzi o urząd skarbowy online można złożyć tego typu oświadczenie, z tego względu nie musimy się nigdzie fatygować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 16:09:47
Tagi: strona, sposób, środki