Jeden procent Twojego podatku jest nadzwyczaj kluczowy dla fundacji, albo stowarzyszenia

Każdy zaangażowany jest zmuszony do rozliczenia się z uzyskanego dochodu. Do ukończenia kwietnia każdy z nas musi przesłać, bądź przynieść do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, która ma dane o uzyskanym przychodzie, przychodzie oraz wszystkich opłaconych składkach.


Istotną kwestią jest przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wyselekcjonowanej przez nas instytucji pożytku publicznego.


coaching w biznesie
Napisał: Deb Nystrom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy dodać, iż musi to być organizacja, jaka zarejestrowana jest w naszym państwie. Nie ma możliwości wysłania tej kwoty na fundację, ewentualnie pewne stowarzyszenie z innego kraju. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż podatnik ma możliwość podarowania 1% dopiero od 2004 roku. Mogłoby się zdawać, iż jeden procent nie jest to, aż tak dużo. Wszystko jest zależne od tego kto zamierza go ofiarować. Jeżeli zarabiamy najniższą krajową oraz płacimy najniższe składki to z całą pewnością jeden procent nie będzie zatrważającą sumę. Aczkolwiek na wypadek zasobnego Przedsiębiorcy jest całkowicie inaczej. Jeśli jego zarobki sumowane są w milionach złotych to wówczas może okazać się, iż suma przeznaczona na organizację jest ogromna. Nie możemy olewać tej kwestii, bowiem dużo dzieci, osób starszych , a także pupili wyczekuje na naszą pomoc. Jeżeli nie wiesz komu oddać pieniądze to już dzisiaj sprawdź wszystkie zarejestrowane firmy w necie. Niemniej jednak bardzo prawdopodobne jest to, iż ktoś z Twoich przyjaciół będzie potrafił polecić Ci towarzystwo, które oczekuje na Twoje wsparcie. Jeżeli obawiasz się, że Twoje pieniądze trafią w niepowołane ręce to można już dziś skonsultować się z daną instytucją, pogadać o tym na które cele pójdą te finanse (ściąganie należności) i dowiedzieć się coś więcej odnośnie ich działalności.


Imitacja tynku strukturalnego
Napisał: PIXERS
Na podstawie: PIXERS


Nie zastanawiaj się nad tym, albowiem Twoja pomoc może być nieoceniona.


Jeżeli nie przekażesz 1% to wówczas te finanse nie zostaną przekazane na niczyje konto tylko odciążą budżet państwa. W Urzędzie Skarbowym niewątpliwie znajdziesz kogoś to w razie kłopotów wspomoże Ci wypełnić konkretną rubrykę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:22:55
Tagi: pieniądze, czas, kapitał, Przedsiębiorcy