Zakup kominka prócz wyjątkowego nastroju, to także pewne problemy.

Kominek to dla wszystkich doskonały symbol ciepła domowego. Przy kominku, jakże często w środku domu, jego mieszkańcy spędzają wiele czasu.


vintage
Napisał: BRITOP Lighting
Na podstawie: BRITOP Lighting


Przy kominku zasiadają zakochani, bo daje niezwykły ckliwy klimat. Ociepla i rozpala najbardziej zmarznięte serca i dłonie. Warto wszak mieć na uwadze, iż kominek Dowiesz się więcej na to nie jedynie poetyczne miejsce spotkań. Jest on też wspaniałym i powszechnym źródłem ciepła dla całego domu.


Budując dom, jeżeli tylko mamy możliwości ku temu, nie wyobrażamy sobie domu bez kominka. Oczywiście, gdy decydujemy się na kominek warto przemyśleć wszystkie za i przeciw. Nie rzadko kominek stoi nieużywany, gdyż domownicy niezbyt dogłębnie zastanowili się nad jego budową, a wady jego posiadania przerosły zalety.


mieszkanie
Na podstawie: pixabay.com


Piękno to może jednak w jednej minucie prysnąć jak bańka mydlana gdy szkło kominkowe nie wytrzyma działania temperatury. Takie szyby teoretycznie są w stanie znieść niezwykle dużą temperaturę. Winny też znieść dość mocny napór. Podczas czyszczenia szkło (sprawdź to) kominkowe może nie wytrzymać uderzenia. Kominek ze stłuczoną szybą Warto przekonać się samemu nie może być używany. Szybę trzeba wstawić od nowa. Podstawowym elementem szkła jest dwutlenek krzemu SiO2. Jeśli jest więcej tego dwutlenku, wtedy szkło jest mocniej odporne na temperaturę, składniki chemiczne a także stłuczenia mechaniczne.
Proces tworzenia tego rodzaju szkła jest w każdym razie tak wartościowy, że wykorzystuje się go głównie do profesjonalnych celów, np. wytwarzania dużej klasy soczewek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:52:58
Tagi: dom, szkło, kominek, mieszkań