Z czego budować dom

W momencie, gdy podejmujemy decyzję o zbudowaniu domu, jednym z bardzo wielu wyborów których należy dokonać, jest materiał, z którego dom chcielibyśmy zbudować. W dzisiejszych czasach jest naprawdę ogromny wybór. Możemy zdecydować się na zbudowanie domu z drewna, ale takie cieszą się popularnością głównie poza miastem. Można zdecydować się na standardową cegłę, pustaki, kamienne bloki... Naturalnie pamiętać musimy, że z różnych materiałów| w różny sposób stawia się konstrukcje, więc powinniśmy sprawdzić czy ekipa, którą chcemy zaangażować ma doświadczenie z materiałem, który wybraliśmy.
Renowacja budynku
Napisał: Micolo J
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście wybór budulca to nie tylko własne widzimisię, ale także cena. Próbujemy tak wybrać materiały, żeby spełniały nasze oczekiwania, ale jednocześnie nie opróżniały portfela. Gdy chodzi przykładowo o pustaki (oferta porotherm) ceramiczne, cena waha się w zależności od wielkości od dwóch do kilkunastu złotych za jeden. Cegły zazwyczaj bywają trochę droższe. Generalnie zbudowanie domu ceglanego związane jest z większymi kosztami. Spowodowane jest to także ilością materiałów, które należy zakupić. Generalnie cegła - polecana strona - wymiary zwykle ma mniejsze niż pustak, więc potrzeba jej więcej (zobacz na stronie firmowej).

Z pewnością spotkamy entuzjastów i przeciwników każdego budulca. Jedna grupa osób będzie uważała, że budynek wyłącznie ekologiczny, z drewna lub z polnych kamieni. Dowiemy się, że wyłącznie naturalne materiały doskonale izolują i nie ma potrzeby wymyślać , należy stawiać domy z tego, co daje ziemia.

Kolejna grupa uznaje, że jeśli idzie o murowanie, cegły to jedyny dobry wybór, a dom z pustaków się rozleci. Na pewno spotkamy też ludzi twierdzących dokładnie odwrotnie - że cegły to niepotrzebny wydatek, pustaki są lepsze i tańsze.

Nie ma jednego idealnego wyjścia. Po prostu samodzielnie musimy podjąć decyzję. Oczywiście warto wziąć pod uwagę rady innych osób, lecz ważne, by byli to ludzie, którzy choć trochę mają pojęcie o budownictwie, a nie tylko uznają, że jeden budulec jest lepszy niż inny, wyłącznie z tego powodu, że oni go wybrali. Wszystkie wątpliwości najlepiej rozwiewać z fachowcem.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:33:46