Szkła zahartowane na wszystko

Nie raz zbiliśmy jakąś szklaneczkę. Pewnie i jakiś talerz wyślizgnął nam się z dłoni. W dodatku od dziecka piliśmy napoje w kubku, bo szklanki są delikatne. Maluch albo rozbije albo, co jeszcze gorsze przygryzie i stanie się nieszczęście. Jeżeli więc usłyszymy pytanie, jakie jest szkło? Na pewno sporo osób powie, że delikatne.


Szklanka z grawerem
Napisał: Amanda Siska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tymczasem szkło hartowane przeczy tym stereotypom. Dzięki specyficznej obróbce w wysokiej temperaturze i chłodnej wodzie szkło to jest bardzo trwałe. Trudno jest stłuc coś, co jest stworzone z hartowanego szkła. Co ważne, kiedy stłuczemy coś ze szkła hartowanego fragmenty nie okażą się ostre, co oznacza, że możliwość draśnięcia się nimi będzie niewielka. Odwrotnie niż w przypadku normalnego szkła. Dobrze jest, więc pomyśleć, czy może nie mielibyśmy ochoty wykorzystać możliwości, jakie daje nam Moglibyśmy na przykład wybrać ten materiał do zrobienia nowoczesnych schodów lub możemy kupić drzwi barwione ze szkła hartowanego.

Nie obawiaj się pomysłów ze szkła w mieszkaniu
Uwzględnijmy w domu szkło. Nie bójmy się szkła w naszych domach. Nie mówimy tu tylko o piękną szklaną zastawę, chodzi bardziej o szklane schody, barierki szklane i co tam
Kolorowe szklane kulki
Napisał: Fancy Nancy
Na podstawie: http://www.flickr.com
tylko wpadnie nam do głowy. Szkło to ultranowoczesne rozwiązanie. Mieszkanie, w którym zamiast drewnianej balustrady wybrana zostanie szklana barierka z miejsca stanie się bardzo nowoczesnym wnętrzem. Jeżeli, więc chcielibyśmy, żeby nasze wnętrze przykuwało uwagę powinniśmy pomyśleć o szklanych rozwiązaniach. W dodatku, jeżeli przestrzeń nie jest bardzo duża, to szkło doda mieszkaniu lekkości. Dobrze, więc dobrze się zastanowić zanim będziemy montować normalną barierkę.

Wiadomo, że część ludzi powie, że taka szklana balustrada (Balustrady Warszawa) to niezbyt trafny pomysł, bo szkło jest delikatnym surowcem. Jednak rzeczywistość jest taka, że do balustrad stosuje się szkło hartowane, które idealnie sprawdzi się we wszystkich budynkach. Dodatkowo nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale też na zewnątrz można wybrać szklane barierki. Jest wiele przedsiębiorstw, które tworzy balustrady nie tylko do mieszkań, ale również na tarasy i na balkony.

Jeżeli poszukujesz interesujących informacji na przedstawiany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna witryna (http://www.dywanydoprzedszkola.pl/), na której odnajdziesz informacje, które Cię zaintrygują.

Jeżeli więc rozsmakowujemy się w nowatorskich i trwałych rozwiązaniach to szklane barierki na sto procent do takich rozwiązań się zaliczają.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:25:03
Tagi: szklanki, drzwi, balustrady