Ponadczasowe elewacje dla własnego domu

O pięknie naszych domów świadczy nie tylko jego wnętrze, lecz również zadbana elewacja, która powinna być dopasowana do stylu posesji. Elewacje naszych domów zazwyczaj zdobią zewnętrzne tynki cienkowarstwowe. Są one bardzo dekoracyjne przy czym idealnie osłaniają warstwę izolacyjną. Polacy szczególnie polubili tynki kolorowe. Szeroka paleta barw pozwala na fantazyjne, nietuzinkowe rozwiązania. Szybko można je dopasować do dachu czy drzwi.


W drugim etapie budowy ściany trójwarstwowej układa się izolację  i muruje elewację z cegieł
Napisał: Röben
Na podstawie: Röben
W przeciwieństwie do tynków tradycyjnych ich aplikacja przebiega o wiele sprawniej, bowiem wymaga położenia tylko jednej warstwy. Zadanie to wymaga jednak zręczności i wprawy, dlatego najbezpieczniej będzie zlecić to zadanie fachowcom. Tynk (zobacz: tynki zewnętrzne) cienkowarstwowy jest rwały i przez lata zachowuje intensywny kolor, z tego powodu, jest najczęściej wybieranym materiałem na wykończenie domu. Fachowcy zalecają: ładny tynk cienkowarstwowy zewnętrzny.

Niech naszej uwadze nie umkną kamienne okładziny elewacyjne. Ten naturalny surowiec odznacza się imponująco bogatą kolorystyką, zróżnicowaniem faktur i tonacji. Jest modny, a ostatnio stał się jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, to szybko kliknij tutaj i przeczytaj te informacje - tam też zobaczysz wiele ciekawych informacji.

Można go kłaść na całe ściany, tudzież na ich fragmenty. Zajrzyj tutaj: polecane materiały drewnopodobne.

Kamień dekoracyjny jest symbolem naturalnego piękna bezbłędnie odnajduje się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych projektach. Ale zanim zdecydujemy się na konkretny model, musimy określić kolorystykę domu oraz to czy zależy nam na zimnych czy może ciepłych odcieniach. Obecnie panujące trendy w budownictwie poszukują inspiracji w naturze. Z tego powodu coraz częściej na elewacjach wykorzystywane jest drewno.


Tynk   ochrona i wizytówka domu
Napisał: ES Polska
Na podstawie: ES Polska
Niestety, materiał ten jest stosunkowo drogi a także wymaga przeprowadzania konserwacji. Imitacja drewna czyli „sucha” okładzina elewacyjna, będzie najlepszym rozwiązaniem. Kompozyt do złudzenia przypomina drewno i jest bardzo trwały. Raz pocieniowany podczas produkcji, pozostaje w tym samym kolorze. Pokuśmy się na to rozwiązanie a bez wątpienia będziemy zadowoleni z podjętej decyzji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:54:57
Tagi: elewacja, kamień, materiał