Kamery cctv przydają się obecnie w bardzo różnych branżach. Monitoring maksymalizuje poziom bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej , a także ułatwia pracę policji

Obecność kamer cctv w życiu publicznym jest już normalnym zjawiskiem. Przyzwyczailiśmy się do tego, że jesteśmy prawie nieustannie obserwowani. Wprawdzie ogranicza to naszą prywatność, z drugiej strony sprawia, że możemy czuć się o znacznie bezpieczniejsi.
Kamera do monitoringu
Trzeba też podkreślić, że skorzystać mogą na tym obie strony - przeczytaj. Zamontowana kamera chroni bowiem zarówno osoby, które są nagrywane, jak i tego, kto umieścił minitoring dla seniorów (więcej o monitoring dla seniorów-> www.ezvizlife.com.pl/monitoring-dla-seniorow-i-dzieci-wirtualna-niania.php) w konkretnym miejscu. Przykre konsekwencje ponosi zatem tylko ten, kto złamał prawo. Film nagrany przez kamerę może bowiem zostać wykorzystany tylko i wyłącznie w celu zidentyfikowania , a następnie ukarania sprawcy. Nie wolno go publikować ani upowszechniać. Zwłaszcza dla celów komercyjnych. Dlatego najpierw kamery cctv montowane były w miejscach najbardziej zagrożonych przez działalność przestępczą, takich jak sklepy lub szkoły. Następnie zaczęto je umieszczać je w tramwajach, biurach, na uczelniach lub na przejściach ulicznych. Dzisiaj pod nadzorem znajdują się już całe osiedla, ulice lub obszary, takie jak stare miasto, okolice ratusza czy przystanek autobusowy.

Jeżeli tematyka, która jest analizowana w tym tekście jest godna Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

Zobacz więcej: polecany alarm rowerowy.
monitoring
Na monitoring wizyjny pieniądze przeznaczają zwłaszcza najbardziej rozwinięte miasta. Działa już projekt monitoring Poznań. Władze tego miasta wydały pieniądze na kopno aż 446 kamer, które nieustannie rejestrują to, co dzieje się na obszarze miasta. Kamery cctv są zamontowane w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Funkcją tego projektu jest zapobieganie przestępczości, przyspieszenie identyfikacji przestępców, karanie chuligaństwa, wzrost bezpieczeństwa mieszkańców miasta i obserwowanie ruchu ulicznego. Dotychczas monitoring Poznań skutecznie wywiązuje się z tych zadań, o czym dobrze się przekonać obserwując chociażby lokalną prasę. Wygląda na to, że dzięki kamerom znaczna część działańpodjętych przez poznańską policję zakończyła się sukcesem. Monitoring wizyjny funkcjonuje naturalnierównież pozostałych miastach, takich jak np. Warszawa, Wrocław lub Toruń. Taki system przydaje się zwłaszcza w nocy. Ruch uliczny jest wówczas bardzo spokojny. Patrole policji nie zawsze zostaną na czas poinformowane o jakimś przestępstwie. Zarejestrowane materiały umożliwiają natomiast rozpoznanie człowieka jakiś czas po tym, jak dopuścił się wykroczenia bądź przestępstwa. Taśmy dostarczają jednocześnie materiału dowodowego. Więcej na temat: .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:25:04
Tagi: kamery, monitoring, CCTV