Jakie parametry powinny mieć telefony używane do pracy w niekorzystnych warunkach.

Obecnie oferowane smartfony i telefony wprawdzie cechują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesnym wyglądem, ale są jednocześnie dość delikatne.
lampy
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wprawdzie w przypadku niektórych modeli producenci się chwalą, że są bardzo odporne na wodę czy pył, lecz to przeważnie będzie tylko reklama, a przy jakiś problemach gwarancja nie obowiązuje. Tak jest na przykład w przypadku nowego promowanego smartfona znanej firmy, w spotach reklamowych każdy słyszy że jest to telefon wodoodporny, ale przy zalaniu urządzenie naprawione nie będzie. Następną bolączką współczesnych smartfonów jest spora podatność na uszkodzenia mechaniczne, upadek nawet z kilkunastu centymetrów niejednokrotnie może się zakończyć pękniętą szybką i koniecznością jej kosztownej wymiany.


W sklepach można na szczęście trafić na aparaty, jakie służą do specjalnych zadań, i pod takim kątem zostały też zaprojektowane. Taki telefon do pracy musi być odporny na sporo niesprzyjających czynników, które go mogą spotkać, czyli kurz, wodę czy upadek z większej wysokości. Już samo spojrzenie na takie urządzenia daje gwarancję co do ich zastosowania - mają one wzmocnione, solidne obudowy, często dwukrotnie grubsze od zwykłych modeli. Poza tym posiadają ekrany ze specjalnego szkła, odpornego na rysy, a także zamykane szczelnie wszystkie wejścia i porty.
Przeważnie specyfikacja tego typu urządzeń nie jest jakaś rewelacyjna, ale też nie tego się od nich oczekuje, z mniej wymagającymi Aplikacjami bez żadnego problemu dadzą sobie radę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:44:52
Tagi: projekt, wygląd, Aplikacja, problem