Co robi elektronik?

Elektronik jest to osoba która jest odpowiedzialna za reperację przeróżnego typu urządzeń elektronicznych, ich instalację i konserwację.


Elektronik zajmuje się więc oprzyrządowaniem i jego oprogramowaniem w zakładach produkcyjnych albo usługowych (w ostatnim wypadku elektronik wyrusza do klientów w celu reperacji urządzeń w ich mieszkaniach).


światło
Napisał: GOCLEVER
Na podstawie: GOCLEVER


Elektronik może być także serwisantem, kontrolerem jakości, a również sprzedawcą. Zakres zadań elektronika to między innymi montaż, reperacja przyrządów elektronicznych, testy i uruchomienia przyrządów, tworzenie aplikacji komputerowych (w przypadku programisty) a także konstrukcja urządzeń. Dla elektronika zagadką nie będzie nawet takie urządzenie jak generator funkcyjny.
Aby zostać elektronikiem wystarczy skończyć technikum o takowym profilu, jednak wskazana będzie kontynuacja edukacji na wyższej uczelni (kierunki: elektronika - (karty rfid), robotyka, mechatronika itd.). Zapewni to nie wyłącznie większe zarobki, lecz też większe możliwości – wielu pracodawców wręcz wymaga tytułu inżyniera. Konieczna jest erudycja z zakresu elektroniki praktycznej i teoretycznej, doświadczenie w naprawie różnego typu urządzeń (w zależności od branży, aczkolwiek najczęściej jest to sprzęt komputerowy), umiejętność lutowania, znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym zrozumieć dokumentację fachową. Nieodzowne może być również posiadanie prawa jazdy kategorii B.


Elektronik z pewnością musi być zainteresowany nowinkami technologicznymi, śledzić na bieżąco najnowsze trendy. Bardzo ważne są również z pewnością manualne zdolności, spostrzegawczość, cierpliwość oraz systematyczność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:33:06
Tagi: komputer, oprogramowanie, klient, osoba