W jakiej sytuacji pomocna jest tzw. zgodność wielu technologii?

Czy wiesz, w jaki sposób określa się dom lub pomieszczenie, w jakim znajduje się sprzęt służący do magazynowania funkcjonującej infrastruktury informatycznej, czyli komputerów, urządzeń do przechowywania danych oraz infrastruktury sieciowej?


Jest to centrum informacji, jakie posiada bazę techniczną, urządzenia i procedury potęgujące bezpieczeństwo oraz ciągłość działania komputerów, taką jak: redundancja serwerów, elementów sieciowych oraz dysków, układy chłodzenia czy ochrony PPOŻ oraz kontrolę dostępu. Wszystkie znajdujące się tam urządzenia powinny spełniać najsurowsze standardy jakości, z tego też powodu nowoczesne data center musi gwarantować zarządzanie różnymi hiperwizoRAMi, złączenia z chmurą hybrydową oraz implementacją infrastruktury konwergentnej. Najbardziej istotnym kłopotem jest jak najszersze migrowanie sprzętu z indywidualnych miejsc do hubów data center. Uzyskanie takiego celu nie jest proste, jednak przydatna jest tutaj konwergencja różnych technologii. Wirtualizacja otworzyła nowy styl użycia serwerów, a aktualnie wchodzi w region pamięci masowych i pracy sieciowej. Ponadto wykorzystywane bywają również cloud computing i opcje konwergencji zaplecza.


telefony
Napisał: Luca Viscardi
Na podstawie: http://www.flickr.com


centrala telefoniczna
Napisał: Calvado
Na podstawie: Calvado


nowoczesne data center
Napisał: Emtec
Na podstawie: Emtec


Wspomnieć należałoby, że wirtualizacja serwera w centrach informacji jest aktualnie dosyć powszechna, ale wirtualizacja sieci i pamięci masowej dopiero startuje. Pomysł wirtualizacji pamięci okazuje się być analogiczny do zamysłu wirtualizacji serwerów. pamięć nie jest przypisywana do poszczególnych serwerów czy też nawet maszyn wirtualnych, właściwe rozwiązanie programistyczne tworzy grupę zasobów pamięci oraz gwarantuje scentralizowane nią zarządzanie.
Z tego też powodu w rezultacie różnorodne moduły pamięciowe mogłyby być pokazywane maszynie wirtualnej jako jednorodny zasób, eliminując potrzebę oddzielnego zarządzania różnorakimi pamięciami dyskowymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:31:27
Tagi: sprzęt, pamięć, piec, dysk, RAM