W firmie bez nich ani rusz, ten dział jest na co dzień niewidoczny, ale bez nich nie bylibyśmy w stanie pracować

Niezależnie gdzie pracujemy, czy to na kasie w hipermarkecie, czy w biurowcu, w obu miejscach znajdziemy komputery. Nawet takie instytucje jak biblioteki posiadają stanowiska komputerowe.


Coraz częstsze bywa inwestowanie przez miasta w bezprzewodową sieć w komunikacji miejskiej i na przystankach.


Psychoterapia grupowa – w grupie siła!
Napisał: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Troszczenie się o całą infrastrukturę informatyczną jest czasochłonne i skomplikowane. Wymaga to dużej wiedzy i stałego pogłębiania jej przez informatyków. Utrzymanie całej infrastruktury wymaga wielu ludzi. Na szczęście rynek ma ich dużo i nie ma problemu z wyszukaniem ekspertów. Każda firma musi dzisiaj posiadać tych fachowców i zawsze tworzą oni dział IT. Gdy pojawi się problem, to oni bywają wzywani do pomocy. Zwykle w dziale pracuje kilka osób i każda z nich jest specem w odmiennej dziedzinie. Dla przykładu, jedna osoba odpowiada za sprawne działanie sprzętu komputerowego. Oznacza to, że kiedy coś przestanie działać, to taka osoba posprawdza wszystko i naprawi albo wymieni zepsutą część. Kolejna osoba odpowiada za sieć komputerową, konfiguruje sieć WI-FI i dba o to, byśmy mieli internet w telefonie. Osobną grupą są programiści. Piszą oni programy, z których korzystamy każdego dnia. Nawet Windows jest stworzony przez wielką grupę, pracującą wiele miesięcy wyłącznie po to, żebyśmy mieli możliwość odebrać e-maila albo czytać wiadomości online.


Bez Informatyków nie posiadalibyśmy tak komfortowej pracy i dostępu do sieci. Są dla nas niewidzialnymi pracownikami, a pojawiają się tylko, kiedy nam coś szwankuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:32:32
Tagi: komfort, gra, Informatyk