Popsuł Ci się sprzęt komputerowy? Sprawdź, co musisz uczynić

Pecet, na którym przetwarzane są informacje osobowe a także są dane mogące stanowić tajemnicę Przedsiębiorstwa ulega uszkodzeniu – taka sytuacja może zdarzyć się w każdej firmie oraz każdemu pracownikowi.
Czy reperacją sprzętu może zająć się firmowy komputerowiec? Co zrobić, jeśli pecet musi trafić do serwisu zewnętrznego? W jaki sposób uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek? Jeśli mamy kłopot z komputerem, z którym nie potrafimy poradzić sobie we własnym zakresie dobrze jest zwrócić się do firmowego informatyka. Powinien on, w ramach swych powszednich obowiązków, pomóc nam się uporać z naprawą urządzenia.
Jeżeli organizacja nie angażuje nikogo na stanowisku komputerowca, natomiast korzysta z usług IT outdoorowej jednostki, powinniśmy zgłosić się właśnie do jej przedstawiciela. Na rynku obecnie działa bezmiar firm typu serwis komputerowy czy też serwis kserokopiarek. Jeżeli jednak kompa nie uda naprawić się na miejscu i niezbędnym okaże się odesłanie go do serwisu, wówczas niezbędne będzie nawiązanie odpowiedniej umowy albo zupełne pozbawienie urządzenia danych w sposób uniemożliwiający ich pozyskanie. Proces bezpiecznego usuwania danych osobowych wymaga, aby nośniki przyrządów pozostały popsute albo rozmagnetyzowane czy dane osobowe pozostały efektywnie wyeliminowane poprzez ich kilkukrotne nadpisanie (przynajmniej 3-krotne).


Otwarcie sprzętu po odebraniu z zewnętrznego serwisu musi być poprzedzone podjęciem stosownych środków minimalizujących ryzyko zainfekowania sieci organizacji jak też wycieku tajnych danych.

Hej, sprawdź to (http://kodak.wroclaw.pl/), jeśli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Warto na zagrożonym pececie zrealizować pełne skanowanie oprogramowaniem antywirusowym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:05:04
Tagi: program, oprogramowanie, piec, Przedsiębiorstwa