Kupowanie płytek zewnętrznych

Gdy już chcemy podjać decyzję o budowaniu dużego domu z tarasem, musimy zaplanować detale. Na co zwrócić uwagę, dobierając materiał, kolor i wielkość płytek zewnętrznych? U kogo poszukać pomocy, by wiosną nie martwić się szpecącymi uszkodzeniami?

Drewno ogrodowe Bruk-Bet
Napisał: Bruk-Bet
Na podstawie: Bruk-Bet
Nie da się ukryć, że przy budowie tarasu dobór płytek jest kluczowy. Z jednej strony warto, żeby tworzywa stosowane do jej wyłożenia łączyły się z planami architekta, z drugiej zaś – aby całość współgrała z domem. Należy zwrócić uwagę, że do wykorzystania mamy naprawdę dużo materiałów – m.in. płyty tarasowe z drewna, kamienia, klinkierowe, sztuczne i ceramiczne, płytki z betonu imitujące kostkę brukową.

Kupujemy płytki zewnętrzne Istotną kwestią przed zakupami jest świadomość, że liczy się nie tylko estetyka. Płytki tarasowe wyróżniają się również wyjątkową wytrzymałością na mrozy i chłody, poza tym muszą być trwałe i niewymagające w pielęgnowaniu. Można jest też wypytać o ich bezpieczeństwo. Aby zapobiec pękaniu takich płytek należy zwracać uwagę na takie typy, odróżniające się niską porowatością. Z tego powodu płyty nie wchłaniają wilgoci w takim stopniu, że w przypadku ujemnej temperatury, pękałyby.Dobre płyty tarasowe
Analizaując wyposażenie sklepów, bez problemu dojdziemy do wniosku, że dobór nie jest takim problemem. Właściwie wartych uwagi jest kilka najważniejszych rodzajów płytek i to na nich najlepiej się skupić.
Betonowe płyty tarasowe charakteryzują się wysoką odpornością – są również niepodatne na ścieranie – i można je wybrać w różnych kolorach. Ich wadą jest łatwe brudzenie, któremy da się przeciwdziałać, kupując najlepsze impregnaty.

Płytki klinkierowe są trwałe, mocne i wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych – również na promienie słoneczne. Ważne łatwo można je kupić w matowym wydaniu.

Okładzina gresowa z kolej daje pewność, że nie nabierze się wodą jak inne płyty. Przez to właśnie jest on odporny na mróz, oraz ścieranie. Jak sama nazwa wskazuje, kupimy go w formie gładkiej. Oprócz tego jest także struktura chropowata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:15:41
Tagi: taras, płytki, sklep, słoneczne, UV, antypoślizgowe, płytki zewnętrzne, porowatość