Jakie zadania w przedsiębiorstwie ma kadrowa? O jakich kwestiach musimy pamiętać? Jakiego rodzaju kwestie są najistotniejsze?

Ażeby wykonać różne obowiązki wobec pracowników, pracodawca powinien często zatrudniać do takiego zadania osobę na stanowisku kadrowej. To jest częste zwłaszcza w dużych Przedsiębiorstwach, gdyż w małych firmach tego rodzaju zadania to po prostu domena księgowej.
Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?


Kadrowa ma bardzo dużo zadań, między innymi sporządzanie umów o pracę, wypełnienie świadectw pracy czy obliczanie wymiaru urlopu. To oczywiście nie wszystkie powinności, lecz te tutaj wyszczególnione są jednymi z najpopularniejszych. Kadrowa powinna wykonywać je sumiennie, aby w razie kontroli którą organizuje PIP nie wynikła taka okoliczność, iż coś będzie niedopilnowane.


led
Napisał: Angel Breton
Na podstawie: http://www.flickr.com


W tego typu sytuacji pracodawca ma kłopot, z tym że jednak następnie wyciągnie on konsekwencje z niedopilnowania takich powinności przez kadrową. Może ją za to zwolnić, jak więc widzimy, kadrowa ma bardzo istotne zadania w każdej firmie i powinna - jak to się mówi - zawsze trzymać rękę na pulsie, ażeby firma funkcjonowała jak należy. Warto wiedzieć, że kadrowa ponosi trzy typy odpowiedzialności.


120W Notebook Power Adapter
Napisał: Trust
Na podstawie: Trust


Pierwsza to odpowiedzialność służbowa, co znaczy pojawia się w sytuacji, gdy np. kadrowa nie potrafi dopilnować terminu wypłaty wynagrodzenia lub czegoś w takim rodzaju.
Inna - porządkowa będzie się odnosić do nieprzestrzegania organizacji oraz porządku w obszarze pracy, ostatnia natomiast materialna odnosi się do naprawienia szkody, która mogła powstać przez zaniechanie lub działanie. W każdej z tych sytuacji mogą zostać wyciągnięte właściwe konsekwencje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:31:26
Tagi: dom, WD, Przedsiębiorstwa, działanie, typ