Co to jest ortofotomapa i kto może ją kompetentnie przygotować?

Jeżeli spotkałeś się z tego typu określeniem jak ortofotopama, to na pewno pamiętasz, że pojęcie to jest obecnie używane głównie w związku z wykorzystywaniem tego typu narzędzia jak bezzałogowy statek powietrzny.


Przy jego pomocy wykonywane są loty na wys.
Głośniki Sweex Arena
Napisał: Sweex
Na podstawie: Sweex


rodzice
Napisał: The National Guard
Na podstawie: http://www.flickr.com


od 30 do 400 m. Urządzenia te są zaopatrzone w wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, dzięki któremu mogą być tworzone w uzgodnionych odstępach czasowych między innymi fotografie lotnicze wybranych fragmentów określonego obszaru. Tego typu mapy z drona mogłyby być wykonywane na zamówienie spółek projektowych albo geodezyjnych, a w przypadku rolnictwa między innymi dla indywidualnych gospodarstw rolnych. Na tego typu fotografiach można by dodatkowo nanieść współrzędne gruntu lub punkty tak zwanej osnowy geodezyjnej. Możliwe jest dokładne oznakowanie na fotografiach posiadłości na kilka sposobów, przykładowo: odseparowanie danego obiektu od pozostałego otoczenia przy pomocy odmiennej palety kolorów lub np. ramki, jaka określa krańce danej działki.


Innymi słowami spółka, która zajmuje się przygotowywaniem takich map, może przyjechać w dowolne miejsce, stworzyć odpowiednią dokumentację i przekazać surowe albo (dji telo) fotografie, jakie były poddane już obróbce cyfrowej. Co niezwykle istotne, zdjęcia mogłyby być wykonane w niełatwo dostępnym terenie o ograniczonym miejscu na start.
Oczywiście tego typu firma zapewnia oddanie całkowitych praw autorskich do wykonanego materiału. Petent spółki, która robi mapy z drona mógłby mieć nadzieję na całkowitą współpracę na jakimkolwiek etapie realizacji zlecenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:29:01
Tagi: film, zdjęcia, firm, typ