Urządzanie ciasnego lokum - zobacz w jaki sposób

Urządzenie malutkiego mieszkania to prawdziwy test kreatywności dla jego właścicieli. Mały metraż nastręcza pójścia na ustępstwa. Nie oznacza to jednak, że wystrój wnętrza nie może być fantastyczny. Przestrzeń malutkich mieszkań powinno się wykorzystać do granic możliwości.


Jakikolwiek, nawet minimalny zakątek przyda się do trzymania produktów gospodarstwa domowego, oraz ubrań. Pozwoli to również na zachowanie porządku, co jest wyjątkowo potrzebne w wypadku kuchni.

kabina Koło
Napisał: Sanitec KOŁO
Na podstawie: Sanitec KOŁO
W planowaniu wystroju małych wnętrz jedną z podstawowych ról musi grać odcień, którego odpowiedni dobór stanowi o właściwej aranżacji. Format lokum decyduje o wyborze określonej tonacji farby Tikkurila. Każda przestrzeń jest trochę inna, dlatego znaczące jest pojedyncze podejście do zadania. Należytym rozwiązaniem jest wykorzystanie jasnych barw, które odbijają światło. Dzięki temu optycznie zwiększymy metraż i unikniemy bezładu. W malutkich łazienkach lepiej nie używać sporych kafli, komponować wielkich wzorów, ani używać towarów o widocznych fakturach. Barwy muszą być jasne. Do ograniczonych powierzchni bardzo dobrze nadają się kabiny prysznicowe Radaway. Na wprost drzwi najodpowiedniej umieścić umywalkę z lustrem. Wkraczając bezpośrednio na kabinę prysznicową, odnosimy wrażenie, że pomieszczenie jest ciasne - porównaj.

Minimalizm w malutkim wnętrzu to podstawa. Należałoby zaniechać zasłon i zamontować rolety. Rolety zewnętrzne Rzeszów oprócz walorów estetycznych przynoszą szereg bardzo pożytecznych pożytków. Chronią dobytek przed rabusiami, zimą chronią mieszkanie przed utratą ciepła, natomiast latem hamują dopływ gorąca do wnętrza. Do montażu tego rodzaju rolet niezbędne okażą się wiertła baildon - najlepsza okazja.


Małe mieszkania zdołają być komfortowe, wystarczy ciekawy pomysł, także wykorzystanie niekonwencjonalnych rozwiązań. Należy skoncentrować się na funkcjonalnym rozmieszczeniu sprzętów, także maksymalnym wykorzystaniu dostępnej powierzchni, starając się pozostawić jednocześnie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Kluczem do powodzenia jest wywołanie efektu, dzięki któremu powierzchnia będzie wydawać się większa niż jest w rzeczywistości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-04-28 08:36:11
Tagi: zasłony, umywalka, światło, efekt