Jakie wymagania należy spełnić, aby nabyć mieszkanie

Decyzja o kupnie mieszkania powinna być dobrze przemyślana. Jest to najczęściej inwestycja na długie lata, więc podejmowanie jej pochopnie może mieć duże konsekwencje. Jeśli jednak jesteśmy już zdecydowani na ten krok, warto wiedzieć jakie formalności musimy załatwić.


budynek od dewelopera
Napisał: Eduardo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy odnajdziemy idealne miejsce musimy skrupulatnie sprawdzić, czy wszystko przeprowadzana jest legalnie, a przede wszystkim należy się upewnić, czy sprzedający na pewno jest właścicielem. Powinno się sprawdzić wszystkie dostępne dokumenty. Kiedy już upewnimy się, że wszystko jest w porządku przychodzi czas na negocjacje z właścicielem. Przy okazji można wybrać już ostatecznie kredyt hipoteczny. Razem ze sprzedającym trzeba sporządzić początkową umowę, najlepiej zrobić to u notariusza. Następnie płacimy zadatek bądź zaliczka dla właściciela. Jeżeli do kupna w ostateczności nie dojdzie, zaliczka wróci do osoby, która zamierzała kupić mieszkanie, natomiast w wydatku zadatku, jeśli jedna ze stron się wycofa, zatrzymuje pieniądze, kiedy jednak rezygnuje strona, która wpłacała zadatek, może zażądać nawet dwukrotnie większej kwoty. Sprawdź kredyt pod zastaw mieszkania. Mając już umowę przedwstępną możemy składać wniosek o kredyt hipoteczny.

Zainteresowałeś się owym zagadnieniem? Przeczytaj więc jeszcze dalej (https://poradnikpracownika.pl/-toksyczni-ludzie-w-pracy-jak-sobie-z-nimi-radzic) o tym wątku w kolejnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Należy prócz umowy, skompletować wszelkie niezbędne dokumenty. Zazwyczaj są to m.in. zaświadczenia o zarobkach, wyciąg z konta lub umowa o pracę. Komplet dokumentów może zmienić się, zależnie od banku. Rozpatrzenie wniosku zajmuje zazwyczaj kilka tygodni. Gdy otrzymamy pozytywną decyzję, trzeba udać się do notariusza, u którego zostanie spisana umowa sprzedaży. Dodatkowo musimy złożyć wniosek o ustanowienie hipoteki (kliknij nasz profil https://www.tepozyczki.pl

Po poznaniu dokumentów będzie można przekazać pieniądze na konto sprzedawcy. Po pewnym czasie sąd powinien poinformować nas listownie o wpisie do księgi wieczystej. Decyzję także przekazujemy do banku. Uchroni nas to przed dodatkowymi opłatami. O zakupie należy poinformować urząd skarbowy i urząd gminy, w celu ustalenia i opłacić podatek od hipoteki oraz podatek od nieruchomości. Po przeprowadzeniu wszystkich tych czynności pozostaje tylko zameldowanie oraz umowy z firmami, które będą dostarczać media. Zobacz kredyt pod zastaw domu.
Wszystkie formalności powiązane z kupnem mieszkania pokazują jak niełatwe i pracochłonne jest to zadanie. Jednakże jest to poważna inwestycja i ogromny krok w życiu każdego z nas. W związku z tym warto podkreślać, że musi być to decyzja jak najbardziej przemyślana, żebyśmy nigdy nie musieli jej żałować. Ta trudna droga, z pewnością jest tego warta, a po jej przejściu będziemy mogli wypocząć we własnym mieszkaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-04-28 08:36:31
Tagi: mieszkanie, bank, właściciel