Zlecenie fachowej jednostce sprawdzenie gruntów

Badania geologiczne podłoża nie są przymusowe, są jednak wskazane. Badania polegają w zasadniczej mierze na przetestowaniu jaka jest odporność gruntu, jego konstrukcja i pułap wód gruntowych.


Badanie geotechniczne gruntu należy polecić specjalistycznej firmie.
grunt na sprzedaż
Napisał: Nicholas A. Tonelli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po dokonaniu kilku odwiertów i dokonaniu pomiarów, będzie wiadomo jakie fundamenty na działce okażą się najlepsze. Badania gruntu zezwalają na uniknięcie pękających ścian, bądź załamujących się fundamentów. Wybudowanie go na nieznanym gruncie jest w stanie doprowadzić do nieodwracalnych defektów konstrukcji. Przy nabyciu działki, powinno się zasięgnąć opinii geologicznej, albowiem walory krajobrazowe, lub przystępny dojazd, nie muszą być jedynymi cechami przyszłej inwestycji. Wydatek badania gruntu jest relatywnie mały w stosunku do korzyści które niesie. Ekspertyza zezwoli na mocne osadzenie budynku i uniknięcie dużych strat, bowiem owe procedury są najbardziej autorytatywne.

Powiązany artykuł - sondowanie cptu

spiwa drogowe i zagęszczanie gruntu
Napisał: Tomasz Lewicki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Proces polegający na gruntownym połączeniu gruntu, przy optymalnej wilgoci, ze spoiwem w celu otrzymania zaprojektowanych parametrów wytrzymałościowych, to stabilizacja podłoża. Owe wzmocnienie gruntu można sporządzić przy pomocy betonu, wapna, bądź pozostałymi łącznikami. Proces stabilizacji odbywa się za pomocą samojezdnej machiny mieszającej i rozpuszczającej łącznik wedle wyznaczonej specyfikacji. Porcjowanie pojedynczych elementów odbywa się automatycznie wg zaplanowanej formuły, przez zaprogramowanie przebiegów sterujących.

Większość pomysłów domów jednorodzinnych jest tworzona dla przeciętnych założeń gruntowych. Jeśli stabilność podkładu jest wątpliwa, należy zlecić badania geotechniczne gruntu w celu obliczenia jego nośności. Przeprowadzenie takich testów winien również polecić szef budowy, jeśli posiada jakiekolwiek niepewności co do wymogów posadowienia. Orientacyjne dane o cechach gruntu jest możliwość zdobyć od sąsiadów, którzy już wybudowali domy. Jeśli plan domu opracowywany będzie jednostkowo, konstruktor ma obowiązek zapoznać się z gatunkiem podłoża i odpowiednio zaprojektować fundament.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:39
Tagi: fundamenty, maszyny, działki, podłoża