Zanim zabierzemy się za odnowienie domu lub aranżację nowego - czyli jak prawidłowo zaprojektować pomieszczenie kuchenne.

Najistotniejszą ideą przed przygotowaniem się do wystroju pomieszczenia kuchennego, jest drobiazgowe scharakteryzowanie i zaplanowanie budżetu na remont oraz decyzja czy samemu będziemy aranżować kuchnię, czy może zlecimy to specjaliście, ale powinniśmy nie zapominać, że jest to nadplanowe obciążenie budżetu.


wnętrza, mieszkanie, wnętrze
Na podstawie: flickr.com
Nie powinniśmy również zapominać o zasadach kuchennej funkcjonalności, czyli takim zaprojektowaniu przestrzeni kuchennej, które pozwoli nam bez skrępowania, wygodnie i przyjemnie przeprowadzać codzienne obowiązki kuchenne. Mieszkanie i wnętrze powinny ze sobą współbrzmieć. Wygoda jest bardzo ważna, ale nie można zapominać o harmonii, która powinna być dopasowana do naszej mentalności i stylu życia.

Sprawdź akcesoria zagadnienia na przykład: odpowiednia odległość blatów, dobrze dopasowana przestrzeń pomiędzy sprzętami kuchennymi. Ta sprawa, nie wszystkim wydaje się oczywista, a kuchnie stają się niewygodne i nie jesteśmy w stanie się w nich swobodnie przemieszczać. Należy nie zapominać także o dobrym oświetleniu oraz kolorach pomieszczenia. Przy aranżacji kuchni należy pamiętać o pięciu istotnych obszarach: przetworów, przechowywania, czyszczenia, przygotowywania oraz gotowania. Strefy powinny następować po sobie.wnętrza
Na podstawie: flickr.com
Istotne są odległości i określany mianem - trójkąt roboczy, czyli lodówka, zlew i kuchenka. Za małe przerwy pomiędzy piekarnikiem a zlewozmywakiem, a także pomiędzy zlewem a chłodziarką są bardzo niepraktyczne. Z innej perspektywy trudnością mogą być za duże przerwy. Robienie kilometrów pomiędzy lodówką, piekarnikiem, a zlewozmywakiem może być uciążliwe. Skutecznym rozwiązaniem w przypadku wielkich powierzchni jest kuchenna enklawa. Po obu stronach wokół zlewu powinny być zaplanowane blaty do pracy, które posłużą do porządkowania produktów lub gotowych potraw.

Szukasz promocji? Zobacz:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:29
Tagi: remont, zlewozmywak, pomieszczenia, lodówka, kuchnie, ergonomia, blaty, Stoły, zlew, funkcjonalność, wygoda, pomieszczenia kuchenne