Obszar komputerów jest trudny

Internet jest wynalazkiem, którego aktualna skala zastosowań jest tak ogromna, że na pewno mogłaby zaskoczyć i samych jego odkrywców. Światowa sieć komputerowa w zamyśle miała powstać tylko na użytek armii Stanów Zjednoczonych i służyć do szybkiego przekazywania meldunków.


snapchat
Napisał: Barn Images
Na podstawie: http://www.flickr.com
Władze amerykańskiego mocarstwa finansowały ośrodki badawcze starające się wypracować kanał przepływu wiadomości bez jednostki głównej, który mógłby efektywnie funkcjonować nawet w przypadku zniszczenia jednej z jego części. Prace nad tego rodzaju wynalazkiem trwały już od lat sześćdziesiątych minionego wieku, ale na sukces trzeba było czekać prawie trzy dziesięciolecia. W okresie tym w działania związane realizacją koncepcji sieci komputerowej o zasięgu globalnym włączały się inne osoby, a sama inicjatywa straciła swój wojskowy charakter.

Internet zaczął wkraczać pod strzechy zwykłych ludzi na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to zniesiono zakaz jego wykorzystywania do celów komercyjnych, a światło dzienne ujrzała pierwsza przeglądarka stron WWW. Od tego momentu ogólnoświatowa sieć uległa ogromnym przeobrażeniom. W specjalistycznych artykułach mówi się nawet o Internecie 1.0. oraz Internecie 2.0. Ten pierwszy to właśnie Internet sprzed dwudziestu lat. Jego znamienną cechą było to, że użytkownik stanowił po prostu biernego odbiorcę treści zamieszczanych na witrynach WWW. Internet 2.0. to sieć natomiast sieć tworzona przez użytkowników, którzy wpływają na jej charakter poprzez aktywną działalność na portalach społecznościowych.

Nie da się ukryć, iż dzisiejszy Internet ma również znacznie więcej zastosowań niż jego poprzednik sprzed lat. Przy jego pomocy możemy opłacać faktury, bukować bilety na autobus lub noclegi, słuchać radia, robić zakupy i poszerzać swoją wiedzę na wszelkie możliwe tematy. W sieci znajdziemy odpowiedź, czym jest strategia koncentracji , jak wykonać profesjonalny biznesplan i uszyć bluzkę, gdzie pójść do restauracji i jaką galerię warto zwiedzić. Niestety Internet może okazać się również bronią obosieczną. Bezproblemowy dostęp do jakichkolwiek treści jest ogromnym zagrożeniem dla dzieci, które nie powinny się z przemocą czy seksem. Zobacz więcej: kontrola rodzicielska windows 7. http://alterweb.pl/-strategia-konkurencyjna-twojej-firmy


Pulpit komputera z Windowsem 8
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaniepokojonym rodzicom, którzy nie chcą całkowicie zabraniać dziecku surfowania po sieci, z pomocą przychodzi blokada rodzicielska Windows 7 i innych systemów operacyjnych. Dzieciaki nie powinny mieć również kont na portalach społecznościowych, ponieważ w większości przypadków są one dozwolone dopiero od piętnastego roku życia. Rodzice bez problemu znajdą w sieci informacje, jak usunąć konto na Twitterze (jak usunąć konto na twitterze) lub Facebooku i będa w stanie zlikwidować nielegalne profile swoich pociech.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:37
Tagi: Internet, dostęp, użytkownik