Wyważone oświetlenie hali. Atuty LED-ów.

Optymalnie rozświetlona przestrzeń magazynowa, w jakiej robotnicy pracują przez 24 godziny, to podstawa wygody w pracy. Żeby oświetlenie, które powinno być mocne i dostosowane do wykonywanej pracy, pełniło swoją funkcję, a do tego było oszczędne, nowoczesne przedsiębiorstwa decydują się na technologię LED-ową.
Coraz częściej można ją znaleźć nie tylko w żarówkach wykorzystywanych w świetle domowym, ale także w oświetleniu przemysłowym i miejskim.oświetlenie
Napisał: osseous
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na magazynie powinny być zastosowane żarówki i oprawy o bardzo sporej mocy, emitujące mocne światło o dużym zasięgu. Oświetlenie magazynu - albo hali produkcyjnej albo podobnych pomieszczeń przemysłowych musi odznaczać się wysoką jakością. Oświetlenie ( www.proenergia.pl/pl/oswietlenie-techniczne/ ) przemysłowe powinno mieć często rozmieszczone diody, pochodzące od renomowanych producentów. Oświetlenie przemysłowe LED-owe to propozycja zaoszczędzenia energii dlatych, jacy chcieliby ciąć koszty na energię. Instalacja świateł LED-owego zapewnia nawet wielotysięczne oszczędności, szczególnie w takich halach, w których światło świeci się przez wiele godzin, ponieważ personel pracuje w systemie zmianowym. Sam zakup żarówek czy opraw refinansuje się najczęściej już po paru miesiącach regularnego używania. Co istotne, oświetlenie przemysłowe - bądź na bieżąco LED nie wymaga częstej wymiany – przewidywana przez producenta żywotność prawie na 50 tysięcy godzin ciągłego świecenia. Oznacza to, iż jedna żarówka jest w stanie wydajnie pracować przez kilka lat.

Równie zajmujące artykuły znajdują się w analogicznym serwisie. Jeśli masz ochotę je przeczytać - zobacz pod linkiem oleje silnikowe warszawa, który jest tutaj!

Wysokość opłat za energię elektryczną czy samo oświetlenie hali często są dość wysokie, zwłaszcza kiedy jest gorąco, gdy magazyny należy klimatyzować, więc to oczywiste, że właściciele szukają możliwości zaoszczędzenia.

W magazynach, gdzie potrzebne jest intensywne światło, sprawdzą się źródła światła o zawężonym kącie padania.
Tam, gdzie potrzebne jest jednostajne światło ogromnych powierzchni, najlepiej będzie zamontować lampy LED z diodami rozciągniętymi na całej powierzchni, rzucające strumień światła o kącie 360 st.. Oświetlenie przemysłowe wymaga najczęściej dużego, ponad stuwatowego źródła światła.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:37
Tagi: lampy, LED, oprawy, żarówki, żarówek, źródła światła, LED-owe, światło domowe, oświetlenie domowe