Wystrój salonu z kominkiem

Kominek w pokoju dziennym pełni rolę ozdobną oraz praktyczną. Kominek jest ozdobą, jaka daje ciepło jak również jest znakiem ogniska domowego, skupiającego wokół siebie mieszkańców. Kominek w pokoju dziennym prócz konkretnego zastosowania spełnia również rolę ozdobną. Kominki stanowią centralne miejsce w pokoju, naokoło którego zasiada cała rodzina, ażeby spędzić wspólnie czas.


kominek
Napisał: JDH Rosewater
Na podstawie: http://www.flickr.com
Salon z kominkiem jest przytulny a także pełen domowego ciepła, zachęca do wypoczynku oraz relaksu. Jeśli rezydujemy w bloku i nie możemy sobie pozwolić na zwykły kominek, doskonałe rozwiązanie stanowi tzw. biokominek, jaki można zamontować prawie w każdym mieszkaniu. Decydując się na kominek w salonie, możemy postawić na tradycję bądź skorzystać z najnowszych rozwiązań. Klasyczne obudowy kominkowe to cegły lub kamień, z pewnością mają one swój urok. Kojarzą nam się z chatami w górach bądź wiejskimi gospodarstwami oraz tworzą w pokoju dziennym swojski klimat.

Nowoczesne kominki posiadają szykowne i wyrafinowane formy - zobacz tego producenta. Ich ascetyczne formy pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Nie są zbyt dekoracyjne, ponieważ główną dekoracją ma być ogień. Dla osób rezydujących w bloku wyjściem są tzw. biokominki, można je zamontować w każdym mieszkaniu z dobrą wentylacją. Największym atutem biokominków jest możliwość ich instalacji we wnętrzach nie nadających się do montażu klasycznych kominków. Biokominkom nie przeszkadza brak odpowiednich przewodów kominowych, malutki metraż, lub mieszkania sąsiadów. Biokominek traktowany jako dekoracja, lub jako uzupełniające źródło ciepła.


Urządzenie to pomoże w nadzwyczaj szykowny sposób zadbać o ciepłą atmosferę w jakimkolwiek pomieszczeniu. Taki kominek może być zamontowany w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako ponadplanowe źródło ciepła bądź też designerski element aranżacji. Zestaw kwarcowych kamieni, które napełniają środek kominka, w zestawieniu z regulowanym ogniem, sprawia, że ciepła atmosfera szybko wypełnia wnętrze.Niewątpliwym atutem biokominków jest bezpieczny proces palenia. Sekretem działania narzędzia (zobacz również łączniki uziemiające) jest bezzapachowe i ekologiczne biopaliwo. Litr tego biopaliwa wystarcza nawet od 5 do 9 godzin wypalania (zależnie od tego, jakie parametry skonfigurujesz).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:02
Tagi: wentylacja, salon, ciepło, biokominek, pokój dzienny