Czy warto budować własny dom

Budowa domu – podjęcie decyzji o jej rozpoczęciu przeważnie nie jest niestety łatwe. Często zanim ostatecznie się na to zdecydujemy, przeżywamy sporo rozterek i mamy sporo dylematów. Przeanalizujmy się, czy na pewno jest ona dobrym pomysłem, czy nie lepiej jest zadowolić się po prostu, tak jak w przypadku większość ludzi, mieszkaniem w bloku. Czy warto podejmować takie ryzyko? Przecież dom budujemy z reguły na kredyt. Mało osób ma na tyle sporo oszczędności, żeby móc sobie pozwolić na taką krok od ręki. Dlatego jeśli naprawdę nam na tym zależy, to jedynym rozsądnym wyjściem jest pożyczka z banku. Jednakże to wiąże się rzecz jasna właśnie z ryzykiem.
Wystarczy, że nie będziemy mieć pracy, że zachorujemy, że ulegniemy wypadkowi i już spłata rat kredytu hipotecznego staje pod znakiem zapytania. Z drugiej strony na mieszkanie również musimy wydać konkretne sumy i często nie są to nawet wyraźne różnice.
płytki
Napisał: ATLAS
Na podstawie: ATLAS


Jeżeli jednak jesteśmy pewni, że chcemy wybudować własny dom, nie ma co tego odkładać. Przed nami przecież dużo rzeczy do zrobienia, wiele czynności do zrealizowania i spraw do załatwienia. Na czym się skupić? Na pewno będzie nam potrzebna działka. Jeśli już ją mamy, możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest projekt. Powinien go dla nas wykonać ekspert. Sami jednakże powinniśmy zdecydować, czy chcielibyśmy mieć dom parterowy, czy piętrowy, czy też może dom z poddaszem. Kolejny krok to zakup materiałów, jak również rozmaitych akcesoriów i maszyn - buduj sprawnie dom. Z pewnością niezbędna nam będzie zaprawa do klinkieru. Na szczęście, jeżeli chodzi o płytki klinkierowe cena nie jest zbytnio wysoka, możemy więc więcej wydać na inne sprawy - płytki klinkierowe cena.Następna istotna sprawa to znalezienie odpowiednich pracowników. Rzecz jasna warto, abyśmy chcieli jak najwięcej czynności zrobić samodzielnie. Tym sposobem zostanie nam więcej pieniędzy na niezbędne wyposażenie, farby i mnóstwo innych spraw. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w tego typu kwestiach, prawie na pewno nie damy sobie rady bez pomocy specjalistów. A nawet jeśli damy sobie jakoś radę, to może się okazać, że pewne rzeczy zrobiliśmy źle i trzeba to będzie poprawiać. Zamiast narażać się więc na tego typu ryzyko, znajdźmy lepiej porządną ekipę specjalistów i to im powierzmy te najtrudniejsze zadania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:16
Tagi: mieszkania, domy, farba