Wszystko, co z bazami danych związane jest

Wszyscy wiemy, że jeżeli chcemy zdobyć jakąś wiedzę, to trzeba uczyć się nowych rzeczy. Identycznie jest w chwili, kiedy mamy ochotę poznać jakieś prawidłowości przy dużej zbiorowości danych. Nie jest łatwo wyciągnąć wnioski, kiedy mamy bardzo dużo danych. Jednak big data to nie problem, kiedy będziemy mieć wokół siebie ludzi znających się na integrowaniu i analizowaniu danych. Dzięki zgranej grupie osób będziemy mogli bez większych kłopotów doprowadzić do tego, że udostępnione dane będą przebogatym źródłem wiedzy.

Z tego powodu kiedy faktycznie posiadamy dużo danych to najlepiej by wzięli się za ich obróbkę profesjonaliści, czyli osoby, które naprawdę wiedzą o co chodzi. To sprawi, że po pewnym czasie zaczniemy korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która została stworzona na podstawie zbioru danych - więcej tu.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na stronę, która niewątpliwie wyda się Tobie ekscytująca. Dotyczy ona zbliżonej tematyki.Co można zrobić z danymi?
analityka danych
Napisał: Przemek Zawadzki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy już posiadamy zbiór pewnych danych powinniśmy zająć się jego analizowaniem. Nie można ogarnąć tego bez planu, bo trzeba wiedzieć, co chce się robić i po, co się to będzie robić. Za to wszystko odpowiadają analitycy.

Ten tekst, który w tym momencie studiujesz posiada fascynujące informacje, lecz jeżeli pragniesz zdobyć pokrewne wiadomości na opisywany temat, to sięgnij po więcej.

Cała ich analityka danych polega na po pierwsze zgromadzeniu danych, jeśli nie otrzymali już zbioru pewnych danych. Następny krok polega na ich analizie i wykorzystaniu lub przygotowaniu do profesjonalnego wykorzystania. A ponieważ jesteśmy torpedowani ogromną ilością danych najczęściej już sami nie wiemy, w co wierzyć i nie za bardzo wiemy na podstawie, których danych wyciągać wnioski.przechowywanie danych
Na podstawie: flickr.com
Ale my przeciętni Kowalscy nie mamy obowiązku się, aż tak szczegółowo roztrząsać. Najistotniejsze, by byli w stanie to ogarnąć analitycy danych. To pozwala na uporządkowanie wielu danych pod konkretnym kątem, a co za tym idzie są w stanie też odrzucić dane, które nie pasują do konkretnej zbiorowości. Odpowiednia selekcja danych jest niesamowicie ważnym elementem zawodu analityka. Cała praca to również odpowiednia integracja danych. Do tego niezbędne są odpowiednie technologie informatyczne. Pozwalają one gromadzenie faktycznie dużej ilości danych w jedynym zbiorze. Najczęściej integrowane są dane z różnych firm.

Więcej informacji -

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:15
Tagi: informacje, wiedza, zbiór, technologie informatyczne