Jak zadbać o rozwój własnego przedsiębiorstwa z dziedziny informatycznej?

Największym kapitałem każdej firmy są jej pracownicy. Ten na pierwszy rzut oka oczywisty fakt jest częstokroć lekceważony przez właścicieli wielu przedsiębiorstw.
szkolenia ISTQB
Na podstawie: searchmarketingpost.com


systemy plm
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com


aparat


A tylko zaangażowany i odpowiednio zmotywowany pracownik to pewnik sukcesu dla każdej firmy.


Zwłaszcza branża IT to dziedzina, w jakiej stale trzeba dbać o rozbudowę umiejętności i wiedzy swoich pracowników. Technologia rozwija się w niezwykle mocnym tempie, powstają coraz to nowsze narzędzia, rozbudowywane są znane języki tworzenia programów komputerowych oraz aplikacji. Aby nadążyć za tymi zmianami niezbędne są szkolenia z danego zakresu. W ostatnich latach dużą popularnością mogą pochwalić się szkolenia ISTQB, czyli szkolenia z obszaru jakości oprogramowania przeznaczonych dla testerów. Jakość aplikacji jaką oddajemy klientowi albo użytkownikowi końcowemu jest szalenie istotna. Dlatego więc ogromnie ważne jest aby kadra testerów naszego oddziału IT posiadała jak możliwie mocno rozbudowane kompetencje z obszaru jakości oprogramowania a także możliwie największą wiedzę z tej dziedziny.


Oprócz inwestycji w samych pracowników dobrze jest także zadbać o dobór właściwych narzędzi, jakie sprawią, że praca naszej firmy będzie przebiegała na odpowiednim poziomie. Do tego typu narzędzi możemy zaliczyć systemy PLM, czyli systemy zarządzania cyklem życia produktu.
Systemy PLM pozwalają na całościowe kierowanie procesem informacji od wstępnej fazy tworzenia się produktu, aż po jego wytwarzanie oraz tzw. maintenance. Dzięki całościowemu ogarnięciu całości procesu mamy większą możliwość na wzrost efektywności i efektywności pracy naszego przedsiębiorstwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:06
Tagi: program, pracownicy, dane