Czym ogrzać obiekt sportowy - cz. II

Przykładem może być choćby ścianka wspinaczkowa. Niezwykle wysokie pomieszczenie o sporej powierzchni, najczęściej w nieocieplonym budynku, w dodatku często uczęszczane przez ludzi. To oczywiste, że w zimie zazwyczaj nie panują tam bardzo sprzyjające warunki. Wyjściem są nagrzewnice gazowe. Są tańsze w eksploatacji niż elektryczne i potrzeba ich parę, żeby w sali było ciepło i żeby bez szczękania zębami można było uprawiać sport.

Sprawdź na: https://www.klimatop.pl/nagrzewnice-gazowe,103.html.

klimatyzator
Napisał: FUJIAIRE
Na podstawie: FUJIAIRE
Tego typu urządzenia działają doskonale. Możemy wybrać kilka ich rodzajów. Zwykłe, nieco tańsze
nagrzewnice z zapłonem piezoelektrycznym – które nie dają możliwości zmian temperatury za pomocą termostatu. Istnieją także takie, które to umożliwiają. Każda nagrzewnica działa na gaz propan- butan z butli, ale musi być dodatkowo podłączona do prądu. Naturalnie to spalanie gazu jest tu źródłem ciepła, a nie energia prądu, lecz jest ona konieczna do działania nagrzewnicy.
Należy zachować ostrożność w czasie używania nagrzewnic gazowych w pomieszczeniach zamkniętych. Ponieważ mogą pojawić się trudności przy oddzieleniu ogrzanego powietrza od spalin trzeba pomieszczenie odpowiednio wentylować- https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza,100.html. Oczywiście, istnieją również nagrzewnice z katalizatorami dającymi możliwość wyłapania właściwie wszystkich produkty spalania i tego typu nagrzewnice są bardziej bezpieczne. Dowiedzmy się dokładnie jakiego rodzaju urządzenie kupujemy. Ważne, aby był bezpieczny w użytkowaniu, zwłaszcza jeśli w miejscu, które ogrzewamy przebywają ludzie.
nagrzewnica
Na podstawie: własne
Nie można tego lekceważyć.
Oczywiście jedna nagrzewnica nie sprawdza się na całe spore miejsce. Najlepiej postawić je w rogach pomieszczenia. Gdy jest ono niezwykle wysokie będzie trzeba poczekać moment na rozgrzanie i mimo wszystko – przy wentylacji – nie uzyskamy bardzo wysokiej temperatury, ale zwykle, jeśli jest to na przykład ściana wspinaczkowa – nie jest to w ogóle konieczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:31
Tagi: budynek, temperatura, nagrzewnice