Jak działają zbiorniki hydroforowe, kiedy używa się ich najczęściej

Wielu ludzi mieszka w mieszkaniach bezpośrednio podłączonych do wodociągowej sieci i jeżeli nie ma żadnych przerw w dostarczaniu, to nawet nie będą zwracać uwagi na to, że ta woda jest. Lecz w niektórych sytuacjach zachodzi potrzeba utrzymywania oddzielnego źródła zasilania, często pojawia się to w różnego rodzaju zakładach przemysłowych.

Również przy jednorodzinnych domkach może się zdarzyć, że nie będą one miały możliwości podłączenia sieci wodociągowej, najczęściej z przyczyn technicznych. I w takiej sytuacji niezbędne będzie zagwarantowanie zaopatrzenia w wodę pitną, a można to zrobić paroma sposobami. Często używaną metodą są głębinowe studnie z pompą do zasilania. Jeżeli studnia zapewnia stały poziom wody i nie wysycha na pewne okresy, to przy jednorodzinnym domku lub niedużej firmie w zupełności to wystarczy. Lecz niekiedy dostępu do studni nie będzie lub będzie trzeba zadbać o stabilne zasilanie, i w takim przypadku bardzo dobrze będzie się sprawdzać inne rozwiązanie, to znaczy zbiorniki hydroforowe.

Zbiornik ciśnieniowy
Napisał: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zbiorniki te przede wszystkim służą do gromadzenia wody dla celów przemysłowych materiały (zobacz więcej informacji) spożywczych, stosuje się je często w rzemiośle, przemyśle, domkach jednorodzinnych i gospodarstwach rolnych. Układ taki składa się z pompy, zbiornika oraz przekaźnika ciśnieniowego. Sam zbiornik jest popularnie nazywany hydroforem lub zbiornikiem wodno-powietrznym. Woda nie będzie w nim do samego czubka, a jedynie do określonej części, a nad jej powierzchnią tworzy się powietrzna poduszka. Dzięki tej poduszce w chwili pobierania wody jej ciśnienie jest stałe, aż do uzyskania wartości minimalnej.Jeśli ciśnienie za bardzo spadnie, to wówczas załącza się pompa, która uzupełnia poziom wody do koniecznego poziomu i zbiornik się napełnia. Zbiorniki sprzedawane są w dużej liczbie rozmiarów i pojemności, dlatego też nie powinno być problemu z wyborem odpowiedniego. Jeżeli zaś będzie potrzebne coś mniej nietypowego, to producent zbiorników powinien bez problemów wykonać urządzenie według wymaganych wymiarów (witryna producenta zbiorników ciśnieniowych).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:23
Tagi: woda, pompa, studnia, Zbiorniki