Urządzenia niezbędne w każdym mieszkaniu

Bardzo ciężko wyobrazić sobie życie pozbawione bieżącej wody albo ogrzewania. Przyzwyczailiśmy się do takich wygód. Dostarczenie ich nam wymaga jednakże pewnych zabiegów.
ciepłomierze
Napisał: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Współczesny świat jest ogromnym stopniu poddany informatyzacji. Praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa mają swoje własne bazy danych, stale uzupełniane o nowe wiadomości. Możemy nawiązywać kontakt bez ruszania się z kanapy, przesyłać wszelakie dane na ogromne odległości oraz pobierać te informacje za pośrednictwem specjalnych urządzeń. Z tych technicznych nowinek korzystają najczęściej firmy które świadczą świadczenia w zakresie wynajmu mieszkań, jak przykładowo spółdzielnie mieszkaniowe. Doskonałym przykładem urządzonek, które na odległość przekazują wskazane informacje są ciepłomierze. Cóż to takiego? Posiada je w domu każda osoba posiadająca sieciowe ogrzewanie. To małe pokryte plastikiem specjalne czujniki, które zapisują ilość zużytego przez nas ciepła, dzięki czemu spółdzielnia wie, jak zbilansować nasz czynsz. Nie mamy żadnej sposobności, aby wpływać na osiągany rezultat – pomimo iż ciepłomierze znajdują się w naszych mieszkaniach są własnością spółdzielni (ciepłomierze są przydatne). Co ciekawe – nikt nie przyjdzie, by spisać wyskakujące na ciepłomierzu cyfry – pomiar dokonywany jest na odległość. Starczy, iż osoba mająca specjalny czujnik podejdzie w okolicę, w jakim znajduje się to urządzenie, a samo prześle ono odczyt. To bardzo wygodne urządzenie ogromnie ułatwia pracę zarządców, ułatwia im szybkie przeprowadzenie odczytów.


Trochę inaczej ma się sprawa jeśli chodzi się o wodomierze - BMETERS Polska Sp. z o.o.. One także mocowane są w każdym mieszkaniu na rurach jakie doprowadzają wodę. Jednakże tutaj przeprowadzanie odczytów odbywa się trochę w inny sposób – pracownik zarządcy musi samodzielnie wejść do każdego mieszkania i spisać pojawiające się na nim liczby. Takie działanie zajmuje czasu. Jednakże dotychczas nie wymyślono nic bardziej praktycznego. Wodomierze należy odpowiednio legalizować i, co niezwykle istotnie, nie można ich w żadnym wypadku zdejmować, ponieważ związane to jest z wieloma następstwami prawymi. Jeśli chcemy zrealizować remont a wodomierz nam w tym przeszkadza, należy zgłosić do spółdzielni oraz prosić o zdjęcie go na okres remontu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:51
Tagi: stal, czujniki, firm