W którym miejscu znaleźć aplikacje pasujące do Twojego tabletu lub telefonu?!

Bieżące doniesienia mówią, że w Apple - App Store opublikowano już blisko 600 tys. aplikacji na telefon, z czego 450 tys. jest nadal możliwa do pobrania i stale znajduje się w sklepie .

Telefon dotykowy Nokia Asha 311
Napisał: NOKIA
Na podstawie: NOKIA
Android Market ogłasza, że posiada pół miliona, ale tylko 320 tys. jest do ściągnięcia. Tak prezentuje się ciągle niedościgniona czołówka i póki co zapowiada się, że jeszcze długo tak zostanie, bowiem kolejne miejsce jest sklep Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

Następna pozycja toBlackBerry AppWorld ma około 40 tys., Marketplace 35 tys., a końcówkę zamyka Samsung Apps około 10 tys. programów. W sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Mamy nadzieję, że wkrótce doczekamy się więcej.Oferowane w różnych serwisach aplikacje pomogą w wielu dziedzinach życia. Aplikacje na ipada to nie tylko organizatory, gry i gadżety. Wiele aplikacji to programy narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne, ale także programy edukacyjne i nawigacje. Warto wspomnieć, że wiele aplikacji jest płatnych, często ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu dolarów. Nie znaczy to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Po prostu ich funkcjonalność bywa słabiej rozwinięta. Wymienione aplikacje przydają się nie tylko w telefonach komórkowych, lecz również w tabletach .

Pewnie większość domyśla się, że aplikacje pisane są zarówno przez dystrybutorów oprogramowania, jak i przez indywidualnych freelancerów, którzy następnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Przy okazji warto dodać, że jeśli ktoś myśli o samodzielnym stworzeniu aplikacji telefon komórkowy (odnośnie tematu), to powinien skorzystać zarówno z coraz częściej organizowanych szkoleń jak i z masy udostępnionych turtoriali w Internecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:18
Tagi: programy, Android, Aplikacje