Tak dawniej, jak i dziś kominy były i są integralnym elementem właściwie każdego wolnostojącego obiektu, a także zabudowań wielkich zakładów

Komin bywa naprawdę istotną częścią domu jednokondygnacyjnego. I najprawdopodobniej część osób, a szczególnie dobrze ubranych pań, nawet nie myśli o jego istnieniu, dopóki za oknem nie zrobi się zimniej. A gdy nareszcie rozpoczyna się sezon grzewczy, to gospodarze w większości przypadków myślą przede wszystkim o paliwie: węglu albo drewnie. Tymczasem niewielu mężczyzn skupia uwagę na renowacji wymienionego i koniecznego elementu składowego obiektu.

przemysł
Napisał: Henrik Mayor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie jeszcze mniej przeciętni obywatele wiedzą o typach kominów, a także o kryteriach ich doboru do konkretnego kotła, który niewykluczone, że został już zamówiony pięć tygodni wcześniej bez żadnej konsultacji ze znawcą tematu.Aby kontynuować wątek z pierwszego akapitu, należałoby dodatkowo nadmienić, że komin pełni również funkcje dekoracyjne. Wyjątkiem od takiej reguły są przypuszczalnie jedynie kominy przemysłowe, które bywają wznoszone po to, żeby konkretna fabryka mogła w ogóle funkcjonować.

Publikowany tekst jest nieprawdopodobnie ciekawy, nieprawdaż? Jeżeli również Twoje zdanie jest podobne, to na pewno pomocne artykuły (urbanski.pl/mieszkania-5-pokojowe) będą dla Ciebie potrzebne.Prawdziwą dekoracją mogą tutaj okazać się czerwone lampki umieszczane na zwieńczeniu tych najwyższych kominów, ale nie zapominajmy, że w końcu tego rodzaju światełek nie rozlokowuje jako elementu dekoracji.Kiedyś, czyli np. 100 lat temu, wznoszenie kominów nie było czynnością tak skomplikowaną jak obecnie. Trzeba jednakże pamiętać, że sporo z nich nadal służy obecnym mieszkańcom gospodarstw - na przykład na obszarze województwa dolnośląskiego po dziś dzień stoją obiekty mieszkalne, często zabytkowe, z kominami pamiętającymi czasy zaborów bądź obydwu wojen światowych. Żeby takie kominy mogły prawidłowo funkcjonować, to musiały oczywiście zostać odnowione, ale w gruncie rzeczy cała konstrukcja bywa nienaruszona, co pozytywnie świadczy o umiejętnościach niegdysiejszych budowniczych, jak również o prefabrykatach, których używali.kominy fabryk
Napisał: Julien Belli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tymczasem budowa (badania w komorze solnej) kominów przemysłowych (dowiedz się więcej) to zupełnie inna bajka. Dziś wykorzystuje się nowoczesne technologie, co po trosze jest także związane z użyciem innych paliw niż dwa wieki wstecz. A poza tym gospodarni prezesi fabryk dbają o to, aby na bieżąco unowocześniać zakład. A jak dobrze wiemy, czasem łatwiej, a równocześnie logiczniej, jest postawić dany element budynku od podstaw niż remontować ten stary. Dlatego kominy przemysłowe w tych supernowocześnie wyposażonych fabrykach lub elektrowniach mają co najwyżej dekadę i być może w niedalekiej przyszłości będą ponownie unowocześnione.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:19
Tagi: sezon grzewczy, budowa, materiały, Fabryki