schody z jesionu, producent schodów z drewna

Producent schodów drewnianych wykorzystuje różnego gatunku drewno drzew liściastych. Wielokrotnie wykorzystuje się do tego celu jesion. Jest to jeden z najstarszych gatunków drzew. Schody jesionowe stanowią nie tylko produkt użytkowy, ale także mogą być wyszukanym szczegółem ozdobnym zwłaszcza, gdy umiejscowione są w pokoju dziennym czy też w holu.

drewniaane schody
Napisał: ohhenry415
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drewno jesionowe szerokosłoiste jest bardzo odporne, odznacza się wysoką trwałością. Jego wytrzymałość w skali twardości Brinella to 37-43 MPa i jest sklasyfikowane w III grupie wytrzymałości. Drewno wąskosłoiste nie jest tak wytrzymałe, ale posiada własności sprężyste, jest łatwiejsze w obróbce, w związku z tym można je używać do produkcji giętych balustrad. Producent schodów drewnianych winien stosować drewno o wilgoci poniżej 8% (schody (zobacz link do oferty).). Materiał nie powinien mieć sęków, uszkodzeń, słoje winny być gęsto rozmieszczone. Drewno stosowane na schody winno posiadać co najmniej II kategorię jakości.

W domach można zastosować schody wykonane z betonu, które jednakże są dosyć ciężkie, a także, zwłaszcza w współczesnych domach, schody z metalu. Jednak drewniane schody jesionowe nadają mieszkaniu przytulnej, ciepłej aury i są najczęściej stosowane. Szczególnie dobrze sprawdzają się w rodzinach z małymi dziećmi, które często biegają bez butów, a drewno jest ciepłym budulcemPrzeważnie producent schodów drewnianych potrafi klientom poradzić z jakiego drewna je zrobić, jak wykończyć, by pasowały do wystroju domu. Winien być także otwarty na nasze wskazówki, pomysły i służyć klientom profesjonalną radą - schody (zobacz zobacz koniecznie).szerokie schody
Drewniane schody jesionowe posiadają interesującą strukturę słojów. Materiał jest wytrzymały na pękanie i kurczenie. W rozróżnieniu od innych nie jest dostrzegalna struktura, jest perfekcyjnie gładki. Drewno jesionu posiada bardzo bogatą gamę kolorów od jasnożółtego do brązowego.W zależności od oferty producenta schodów drewnianych, możemy wybrać sobie tradycyjny model względnie utrzymane w bardziej nowoczesnym stylu schody. Drewno możemy połączyć z fragmentami metalowymi, a balustradę wykonać ze szkła.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:33
Tagi: drewno, szkło, balustrady, domu