Budujemy swój wyśniony budynek mieszkalny - wszystko co należy się dowiedzieć na ten temat.

Wielu ludzi marzy o własnym domu, i wielu z nich w pewnej chwili te pragnienia zaczyna realizować. W praktyce czasami dużo drożej może wyjść kupienie niedużego mieszkania w większej miejscowości, niż postawienie niewielkiego domu gdzieś na obrzeżach. Oczywiście wyprowadzenie się dwadzieścia kilometrów za miasto wiąże się z koniecznymi dojazdami, lecz jednak będzie się zupełnie niezależnym i ma się własny kawałek działki.
nowo wybudowany dom
Napisał: Alexander Synaptic
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak wybudowanie domu, a później jego wykończenie będzie wymagać znacznie więcej formalności, niż kupno mieszkania. Przede wszystkim trzeba zacząć od wyszukania działki, a co za tym idzie wyboru miejscowości, gdzie się będzie chciało spędzić dalszą część życia. Ceny działek są bardzo różnorodne, lecz generalnie zasada jest taka, że im bliżej centrum tym jest drożej. Niektórzy szczęśliwcy dostają działki od rodziców, ale zdecydowana większość ludzi będzie ją jednak musiała kupić.Po wyborze działki nadchodzi pora na załatwienie wszystkich zezwoleń i planów. Należy zarezerwować sobie na to kilka miesięcy, gdyż niestety pomimo obietnic polityków nadal załatwienie pozwolenia na budowę to droga przez mękę. Przez ten czas można poszukać ekipy, która dom postawi, zakupić niezbędne materiały budowlane (na przykład: i wreszcie przemyśleć wykończenie wnętrza. Przy sprawnej ekipie budowa budynku powinna trwać nie dłużej niż pół roku, i wreszcie po upływie tego czasu będzie można zacząć urządzać swój nowo wybudowany dom i wnętrze.

A do meblowania będzie całkiem dużo. Należy zrobić tynki, w kuchni i łazience flizy, pomalować ściany i zrobić podłogi. Kolejnym etapem powinno być kupienie mebli do wszystkich pomieszczeń, powieszenie i postawienie licznych półek, lampek i karniszy, i wreszcie można będzie zacząć mieszkać w swoim nowo wybudowanym domu. Wiele osób boi się takiej decyzji, bo przerażeniem ich napawa ilość spraw, jakie należy załatwić, a także wydatki, jakie będą się z tym wiązać. Ale możliwość zamieszkania we własnym domu większości z nich rekompensuje całe zamieszanie w czasie budowy. Zerknij tutaj, być może znajdziesz coś dla siebie - .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:28
Tagi: dom, budowa, materiały budowlane, kafelki