Stabilizowanie gruntów przy pomocy różnorodnych działań geotechnicznych

Odpowiednie ustabilizowanie gruntu, na którym znajdywać się będzie nowa budowla to podstawa przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Różne lokalizacje wymuszają zastosowania odmiennych technik oraz nowoczesnych materiałów.


paliwo
Napisał: Qtea
Na podstawie: http://www.flickr.com


Geotechnika w ciągu ostatnich lat poczyniła niesamowite wręcz kroki na przód. Obecnie możliwe jest wzniesienie dowolnej budowli praktycznie na każdego rodzaju podłożu.


Zagęszczanie gruntów to proces bez którego rozwój nowoczesnego budownictwa nie byłby możliwy. Geotechnolodzy co roku opracowują coraz lepsze sposoby na zagęszczanie gruntów. W efekcie tego procesu podstawa jest znacznie bardziej odporny na osypywanie, działanie dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych, wody, późniejsze odkształcenia budowli itd. -zagęszczenie gruntów. Bez zagęszczania gruntów wzniesienie konstrukcji, która byłaby bezpieczną i wpisywała się w całościowe wymogi oraz normy budowlane byłoby nie do wykonania.
inwestycja
Napisał: Jackie Bese
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najpowszechniej używanym materiałem przy procesie zagęszczania gruntów są popioły lotne. Są to pozostałości powstające w trakcie spalania zróżnicowanych paliw -popiołki lotne. Zakłady ciepłownicze codziennie ze swoich kominów emitują spore ilości popiołów lotnych. Są one częściowo zbierane przez filtry, a następnie wykorzystywane do zagęszczania gruntów. Popioły lotne stanowią standardowy dodatek do mieszanin betonowych rozprowadzanych podczas prac budowlanych.


Na rynku prosperuje wiele specjalistycznych spółek zajmujących się zarówno zagęszczaniem gruntów i dostarczaniem najróżniejszych materiałów – popioły lotne to zaledwie pojedynczy przykład. Bez tego rodzaju uzupełnień współczesne materiały budowlane bardzo traciłyby na swoim potencjale.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:00
Tagi: materiał, czas, piec, efekt