Sprężone powietrze najczęściej wykorzystywana energia – skąd się bierze i jak wygenerować stosowną własność i czystość.

Sprężone powietrze jest jednym z najczęściej stosowanych mediów razem z prądem, gazem i wodą. To powietrze, które utrzymywane jest pod ciśnieniem. Ma ono dużo przeznaczeń w wielu narzędziach wykorzystywanych w życiu codziennym. Aczkolwiek do jego wyprodukowania i utrzymania pod właściwym ciśnieniem niezbędny jest trafny sprzęt.


Jak uzyskać odpowiednie właściwości sprężonego powietrza

Sprężone urządzenia wentylacyjne: tutaj więcej:powietrze, aby miało jakąś wartość produkcyjną musi mieć określone własności. Aby je wygenerować niezbędny jest sprzęt, który pomoże je uzyskać. Do takich narzędzi klasyfikują się osuszacze sprężonego powietrza. Jest to maszyna, która likwiduje wilgoć ze sprężonego powietrza do koniecznego poziomu. Osuszacze sprężonego powietrza (więcej na ) występują w różnorakich rodzajach. Jedne z najczęściej wykorzystywanych są osuszacze adsorpcyjne. Wykorzystywane są w przemyśle przy dużych ciśnieniach. Osuszacze adsorpcyjne (tu) skonstruowane są z układu sterującego oraz dwóch pojemników, które na zmianę pracują. Do likwidowania wilgoci z powietrza wykorzystuje się adsorbent zwykle w stanie aluminiowego żelu granulowanego. Aby udoskonalić sprawność jego pracy można wykorzystać chłodnicę wejściowego powietrza.
Przemysłowe osuszanie powietrza
Napisał: US CPSC
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak wytworzyć czyste sprężone powietrze > tutaj więcej o oczyszczaczach powietrza

Aby sprężone powietrze realizowało swoją czynność musi prócz odpowiedniej wilgotności musi posiadać stosowną, ważność. Do usuwania wszelkich zanieczyszczeń z niego stosowane są filtry sprężonego powietrza. Dzięki nim powietrze jest czystsze i osad, jaki powstaje przy sprężaniu nie dociera do samej sieci sprężonego powietrza, przez co nie uszkodzi urządzeń, w których jest wykorzystywane.


Filtry sprężonego powietrza generowane są w kilku typach: węglowe, pyłowe, sterylne i koalescencyjne gdzie każdy ma inne zastosowanie. likwidują one zabrudzenia płynne oraz stałe a także wirusy i bakterie w przemyśle farmaceutycznym i żywieniowym. Dzięki tym wszystkim urządzeniom używać można sprężone powietrze w takich dyscyplinach jak: przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, na statkach, pożarnictwie, w nurkowaniu a także w pneumatyce i zasilaniu maszyn pneumatycznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:33
Tagi: filtry, osuszacze