Techniki radzenia sobie z odprowadzenie ścieków, plusy przydomowych oczyszczalni w porównaniu z szambem.

Budując swój do marzeń trzeba mu zapewnić wszystkie konieczne media, to znaczy prąd, wodę i gaz. Ale pamiętać też trzeba o tym, co się będzie w domu produkować każdego dnia, a produkuje się przede wszystkim śmieci i ścieki. Ze śmieciami sprawa jest dość prosta, współczesne przepisy wymagają, aby każdy właściciel domu miał podpisaną umowę z firmą zajmującą się ich wywożeniem. Wystarczy więc odpadki zbierać w specjalnym pojemniku i w zasadzie sprawę ich wywozu za niewielką opłatą ma się rozwiązaną. Znacznie większym problemem dla wielu właścicieli mogą być ścieki.

Oczyszczalnia ścieków przy domu
Napisał: wfeiden
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Jeśli w pobliżu będzie przebiegać kanalizacja, to sprawa też nie będzie trudna, jeśli się uda pozałatwiać formalności wiążące się z podłączeniem, to w zasadzie wszystko jest wyjaśnione. Jednak jeżeli kanalizacji nie ma, to pozostają dwie legalne drogi: albo budowa szamba i regularne jego opróżnianie, co nie jest ani wygodne, ani tanie, albo wybudowanie niedużej oczyszczalni ścieków- .


Ostatnio bardzo dużą popularność zaczynają zdobywać przydomowe oczyszczalnie ścieków, co jest zupełnie zrozumiałe patrząc na ich plusy. Co prawda w porównaniu z szambem początkowa inwestycja może więcej kosztować, jednak koszty związane z użytkowaniem oczyszczalni będą znacznie mniejsze, niż regularne czyszczenie szamba (http://www.ajpszamba.pl). Ocenia się, że już po paru latach koszty w jednym i drugim przypadku się zrównają, a później różnica pomiędzy nimi będzie się tylko poszerzać na korzyść oczyszczalni. A że dom stawia się na długie lata, to mając to na uwadze dużo korzystniej będzie na początku wydać więcej, lecz później mieć duże oszczędności. Jeżeli będzie mowa o zaletach, to biologiczne oczyszczalnie producent posiadają ich całkiem sporo- .O tym, że są tanie w użytkowaniu już było wspomniane, istotne jest też to, że nie potrzebują żadnych zaawansowanych zabiegów przy konserwacji. Charakteryzuje je również duża ekologiczność oraz bezpieczeństwo. Zanieczyszczenia poddawane są naturalnym procesom biologicznym, rozkładającym wszystko do nieszkodliwych związków, przez co otrzymaną wodę można bez obaw odprowadzać do środowiska.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:00
Tagi: dom, zanieczyszczenia, szambo, oczyszczalnia, Kanalizacja, ścieki