Kabina prysznicowa w łazience

Inspiracje w aranżowaniu mieszkań zmieniają się prawie tak samo szybko co trendy w modzie. Naturalnie, nie oznacza to, że raz na rok musimy zrobić remont w łazience, żeby być na topie. Byłoby to po pierwsze bardzo kosztowne, po drugie wyjątkowo uciążliwe. Chyba nikt nie lubi remontów. Wystarczy jednak zaaranżować łazienkę zgodnie z modą i zostawić sobie możliwość zmiany wystroju prostym sposobem, na przykład zmieniając dekoracyjne akcesoria.

mała łazienka
Napisał: RAVAK
Na podstawie: RAVAK
Tego typu elementy jak płytki ceramiczne, gdy je właściwie dobierzemy nie wyjdą z mody prędko a przy okazji stanowić będą doskonałą bazę do eksponowania akcesoriów. Pamiętajmy tylko, aby być ostrożnym podczas remontu. Delikatnie wnieśmy do łazienki takie sprzęty jak pralka (by dowiedzieć się więcej, popatrz tu: Pralki Gorenje) czy stojące szafeczki. Istnieje ryzyko, że porysują powierzchnię podczas wnoszenia.

łazienka
Napisał: Bit Boy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kabiny prysznicowe produkowane są w wielu rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, zatem każdy znajdzie dla siebie coś ładnego i w dobrej cenie. Oczywiście, musimy nastawić się na trochę rozgardiaszu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Najodpowiedniejsza dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka nie mająca brodzika - montowana bezpośrednio na podłodze - by nie trzeba było podnosić nóg przy wchodzeniu do niej. Żeby można było postawić tego typu kabinę potrzebne jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi - żeby| woda spływała do odpływu, a nie wylewała się na łazienkę. Warto zlecić przebudowę sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane na świetnym poziomie.

Ostatni problem pojawia się w dylemacie – wanny czy kabiny prysznicowe? Oczywiste jest, że prysznic to więcej miejsca i mniejsze zużycie wody. Lecz poczciwa wanna też wykazuje całą masę plusów, szczególnie, kiedy wychowujemy dzieci. A nie pragnąłbyś się rozłożyć w bąbelkowej kąpieli z lekturą po trudnym dniu harówki… Interesujące są wanny narożne, zastępujące standardowe owalne.

To już musi być wyłącznie twoja, osobista decyzja. Rozwiązanie może być zależne od charakteru pozostałych części mieszkania, lecz możesz też postawić na ekstrawaganckie zmiksowanie designów. Przekonaj się sam: jadalnia i kuchnia utrzymane w ultra użytecznej formie, z przewagą metali, srebra i szkła, za to sypialnie i łazienki zaprojektowane jako komfortowe pomieszczenia z zastosowaniem ciepłych kolorów, puchu i łagodnych kształtów. Ciekawym rozwiązaniem jest także środkowa droga, czyli wyposażenie łazienki w zarazem praktycznym jak i miłym stylu retro. Dlaczego by nie kupić sobie wykonanej z brązu umywalki, pasującej baterii łazienkowej (zobacz w tym miejscu) i całej armatury w manierze prosto z epoki wiktoriańskiej? Nie ma się co dziwić, bidety także mogą okazać się małym dziełem sztuki…Trzeba zastanowić się nad tym rozwiązaniem, kiedy któryś z naszych bliskich ma kłopot, by dać sobie radę z używaniem wanny. Oczywiście, przebudowa łączy się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest istotne i nie ma co mówić, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie pozwólmy, by wydarzył się jakiś wypadek. Jeśli mądrze to rozplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, jaka nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:14
Tagi: woda, dom, łazienka, wypadek, łazienki, armatura, wanny, kabina