Samoczynne sterowanie procesami bez wspomagania człowieka

Jak definiujemy pojęcie automatyka industrialna?


Automatyka okazuje się być dziedziną nauki, wpływającej na rozwój kwestii sterowania różnorodnymi procesami. Sterowanie tyczy się na ogół procesów technologicznych i przemysłowych.


laboratorium
Napisał: per egevad
Na podstawie: http://www.flickr.com


Automatyka ma swoje zastosowanie głównie tam, gdzie udział człowieka jest minimalne lub jego udział jest bardzo ograniczony. Na wzrost automatyki inspirację były także robotyka, automatyzacja czy też pewne procedury informatyczne. W ostatnim okresie duże znaczenie powodujące rozwój automatyki industrialnej miało zastosowanie technologii informatycznych. Zastosowanie komputerów w automatyce jest wywoływane wymianą urządzeń analogowych, narzędziami cyfrowymi, i samym rozwojem systemów operacyjnych. Połączenie takie pozwoliło na bezprzewodowy odczyt (www.bmeters.pl/pl/zdalny_odczyt_wodomierzy/182/) i nastawianie właściwości oraz diagnostykę właściwości procesu i regulatora, a ponadto bezprzewodową zmianę algorytmu regulacji.
Automatyka przemysłowa ma w zasięgu całą serię gałęzi przemysłowych, w których wykorzystujemy takie dla przykładu urządzenia i elementy jak: przepustnice, silniki, napędy, czy choćby pompy stopniujące i procesowe. Falowniki, to inny sposób automatycznego sterowania. Takim określeniem nazywamy instrumenty, o potocznej nazwie przemiennika częstotliwości lub przetwornicy częstotliwości. Wzięło się to stąd, że falownik okazuje się być pierwszym i ostatnim z elementów przemiennika. Tak nazywamy także urządzenie zmieniające prąd stały na ten przemienny. Zawory kluczowe to inny dowód stosowania automatyki w przemyśle. To nic innego tylko nasze popularne kurki.


Zawory kulowe popularnie to zawory (kliknij hiperłącze) obrotowe, jakich wnętrze wypełnia niejednokrotnie kula, a czasem – jej fragment. Znajdują zastosowanie jako instalacja zaporowa do domykania i otwierania przepływu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:05
Tagi: narzędzia, projekt, maszyny, człowiek